Slezané totiž mají obrovské problémy s obsazením postu pivota. Do zápasu nemůžou naskočit Radim Kramný, Jakub Blažek a také Miroslav Kvapil. Trenér Petr Czudek proto nejspíše vsadí na vytáhlé hráče. Jednou z variant je právě posun 201 centimetrů vysokého křídla na pivota.

„Určitě se s tím nějak porvu. Překvapení to pro mě nebude, protože jsem pod košem nastupoval v posledních přípravných utkáních. Něco podobného proběhlo i v případě Ládi Sokolovského," poznamenal Viktor Cvek, který prakticky vzápětí dodal, že absence hned několika hráčů může být pro tým problém:

„Jde o velkou ztrátu. Na tréninku nás chvílemi bylo i osm a pomalu jsme tak ani nemohli postavit dvě pětky, abychom si zahráli zápas proti sobě. I tak doufám, že Kolín porazíme."

Cvek se na palubovce potká také se svými bývalými spoluhráči z USK Praha. Konkrétně s Michalem Vocetkou a také vytáhlým Alešem Chánem. Zejména ze strany druhého zmíněného bude plynout velké nebezpečí. Tělesné parametry budí v očích protivníků respekt. Na výšku měří 215 cm a váží 115 kilo.

„Bude velmi těžké ho uhlídat pod košem. Nebezpeční budou i Američané. Kolín pod vedením kouče Predraga Benáčka nehraje vůbec špatně. Půjde o nepříjemného soupeře, s nímž jsme loni dvakrát prohráli. Na první kolo nás nečeká nic jednoduchého," uvedl opavský křídelník, jenž na závěr dodal, že se začátku nového ročníku nemohl dočkat:

„Asi nebudu mluvit pouze za sebe, když řeknu, že jsem se strašně těšil. Kolotoč příprav se vždy zastaví a sníží se počet tréninků. Podobně to ale asi mají všichni basketbalisté."