Opavané se pokusí využít toho, že jejich soupeř by mohl být unaven. V pondělí přece jenom absolvoval náročný zápas ve Svitavách, kde navíc prohrál o sedm bodů.

„Jsem si vědom toho, že Ostrava měla kratší čas na regeneraci. Budeme chtít hrát v co největší rotaci a ve vysokém tempu," uvedl kouč Opavy Petr Czudek. Ve víkendovém zápase jeho svěřenci doslova váleli a přejeli Jindřichův Hradec 100:68. Vidět byl zejména mladý Václav Bujnoch, jenž velkou měrou pomohl zápas rozhodnout. Vynikající výkon přidal také Kryštof Vlček.

I na to se bude proti Ostravě brát zřetel: „Mladí hráči stoprocentně dostanou možnost si zahrát. Svými výkony proti Jindřicháči si řekli o další minuty. Venca Bujnoch rozhodně bude jedním z nich. Hodně mu pomohlo předchozí utkání za béčko proti Šlapanicím, v němž zaznamenal třicet bodů. Zvedlo mu to sebevědomí."

Vítěz tohoto klání v dalším kole narazí na lepšího ze zápasu Prostějov - Brno. I přes pondělní porážku Ostrava nebude jednoduchým soupeřem. „Spoléhá se na Číže a pak také na Američany. Za zmínku stojí například Muirhead. Čím dál víc šancí dostává i Jurečka, na něhož si musíme dát pozor, jelikož jde o vynikajícího střelce z dálky," poznamenal opavský kormidelník.

Petr Czudek si po delší době může mnout ruce nad úplně vyprázdněnou marodkou. Minuty už pomalu ale jistě střádá také největší hvězda týmu Ladislav Sokolovský, kterého na dlouho vyřadilo ze hry vážné zranění kolena: „Klepu si na zuby, ale marodka je prázdná. S Láďou nechceme nic uspěchat. Individuální trénink se přece jenom od toho týmového liší. Hlavně z toho pohledu, že člověk už hraje v kontaktu.

Postupně bude přidávat zápasové minuty a uvidíme, jak na tom jeho koleno bude."