Přestože je Opava favorit, její aktuální forma má k ideálu daleko. Tři zápasy v řadě prohrála, ten poslední v Ústí nad Labem 62:81. To Ostrava je, zdá se, z krize venku. Po šňůře osmi porážek přehrála před vlastními fanoušky pražské USK i vicemistra z Děčína a poskočila na desáté místo.

„Máme před sebou derbíčko, poslední utkání nám nevyšlo, naopak soupeř zvládl těžký zápas s Děčínem. Chceme se zvednout, navíc máme Ostravě co vracet," řekl trenér Opavy Petr Czudek. „Jestliže chceme pomýšlet na účast v první šestce, další porážku si nemůžeme dovolit. Věřím, že na zápas jsme dobře připraveni," prohlásil Czudek.

„Jsem rád, že jsme ukončili období, kdy jsme šli od porážky k porážce. Poslední dva zápasy jsme vyhráli jen proto, že jsme dobře bránili. Jak USK, tak Děčín jsme udrželi pod šedesáti body, což je fakt výborné. Pokud chceme v Opavě uspět, musíme na tyhle dva výkony navázat. Jinak nemáme šanci," zdůraznil kouč Ostravy Dušan Medvecký.

Ten bleskově vyřešil s podporou klubového vedení ztrátu zraněného pivota Sevlieho, který už nebude v Nové huti pokračovat. Místo něj přišel z Brna jeho krajan Painter a vypadá to na trefu do černého. Ve všech čtyřech dosavadních zápasech byl šestadvacetiletý nejlépe doskakující hráč ligy tahounem.

Nejvíce zazářil v pondělí, kdy pomohl skolit Děčín. K 27 bodům přidal sedm doskoků a zaznamenal své letošní maximum.

„Zatím odvádí poctivou práci a jsem s ním spokojený. Plní to, co po něm chci. Velice solidně se uvedl i rozehrávač Riewer, který je rozený střelec. Odehrál za nás dva zápasy a oba jsme vyhráli. Naše výkony šly s těmito dvěma kluky nahoru. Snad to tak půjde dál," dodal Dušan Medvecký.

Také Opava představí novou tvář. Přesněji řečeno staronovou. Na soupisku byl dopsán známý rozehrávač Radim Klečka, který celou loňskou sezonu promarodil. „Radim již odehrál pár zápasů za béčko, cítí se dobře. Myslím, že nyní je ideální čas na to, aby nám pomohl. Doufáme, že nám zvedne sebevědomí a pomůže získat cenné vítězství," uzavřel Petr Czudek, trenér basketbalistů Opavy.