„Uvidíme, jak se oba týmy vyrovnají s vánoční pauzou. Věřím, že se na zápas dobře připravíme a nepokazíme si tak naše oslavy," řekl opavský kouč Petr Czudek.

„Nová huť hraje v užší rotaci, toho musíme využít. To znamená vycházet z agresivní obrany a zaměřit se na klíčové postavy soupeře Číže, Bohačíka a americké hráče," poznamenal trenér Opavy. „Rád bych, abychom hráli lehčeji než v předchozích zápasech. Věřím, že se začneme opět trefovat," dodal Petr Czudek.

S tréninkem už začal Radim Klečka, jeho start není vyloučen. „Uvidíme, zda bude schopen nastoupit, ale varianta, že se na pár minut na palubovce objeví, existuje," podotkl šéf opavské lavičky.

Ostravu trápí už delší dobu zdravotní stav hráčů, což ještě snižuje její šance. „Opava je jasný favorit a nám nezbývá nic jiného než bojovat a pokusit se jim co nejdéle vzdorovat," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Jak již bylo zmíněno, zápas má slavnostní nádech, bude připomínkou sedmdesáti let od založení basketbalu v Opavě.

„Oslovili jsme všechny hráče i trenéry, kteří měli za posledních dvacet let největší podíl na propagaci a úspěších klubu," podotkl manažer BK Opava Dušan Štěnička. O poločase by se tak na palubovce měli představit bývalí trenéři Jan Kozák, Jiří Pršala, Zdeněk Hummel a František Rón, z hráčů přislíbili účast Jiří Hudeček, Jiří Trnka, Martin Rusz, Kamil Fajta, Vlastimil Havlík, Ivo Burda, Věroslav Sucharda, Ladislav Sokolovský, Pavel Staněk či Marek Stuchlý.

„Nezapomněli jsme ani na osobnosti z dřívější doby, pozvání přijal Milan Palisa, který stál u zrodu klubu, úspěšní trenéři Vladimír Klimt, Evžen Cagaš, Antonín Figala a Jaroslav Horák," dodal opavský manažer.

Zápas začíná v 18 hodin.