Výkon Opavy byl mizerný, tedy až na šest minut, ve kterém vymazala šestnáctibodové manko. Ve třetí čtvrtině hosté vedli, ale nestačilo to. Definitivní hřebíček do opavské rakve zabil Viktor Cvek, přihrávkou do autu čtrnáct vteřin před koncem pohřbil definitivně naděje Slezanů na úspěch.

V pátek od 18 hodin má výběr trenéra Petra Czudka před sebou další zápas, do slezské metropole míří favorizovaný Nymburk. O nečekané středeční porážce, ale také o páteční bitvě si Nymburkem se rozhovořil opavský křídelník Viktor Cvek.

Středeční utkání Opavě v Brně vůbec nevyšlo, proč?

Zápas se mi těžko hodnotí. Z naší strany to bylo hrozné. Pouze šest minut jsme praktikovali hru, která nám je vlastní a to je strašně málo.

Přitom v okamžiku, kdy jste z minus 16 šli na plus 5, to vypadalo, že Brno je na lopatkách a vy zápas dotáhnete do vítězného konce…

V okamžicích, kdy se nám podařilo výsledek otočit, jsme konečně hráli basket nám vlastní. Bohužel ale šlo jen o šest minut. Přestalo nám to tam padat, soupeř toho využil, vázla nám komunikace v obraně. V závěru pak přišla má stupidní ztráta, kdy jsem hodil balon do autu.

Čím si dokážete vysvětlit vaše osobní selhání, kdy jste balon doslova soupeři daroval…

Myslel jsem si, že míč dám na volného spoluhráče, bohužel on tam nebyl. Měl jsem to vzít na sebe, moje chyba. Byla to má neuvěřitelná hloupost, připravil jsem tým o prodloužení.

Trenér Petr Czudek si stěžoval na to, že týmu chyběla větší odvaha…

V útoku bych ani tak problém neviděl, dali jsme čtyřiaosmdesát bodů, ale průser byla naše obrana. Hráli jsme laxně, nechali jsme Brno rozehrát, jeho hráči stříleli, odkud chtěli.

Domácí nasadili do hry i novou posilu, jednatřicetiletého rozehrávače Anthonyho Jonese, který byl jedním ze strůjců nečekaného vítězství…

Jedná se o zkušeného hráče, který je adaptovaný na evropský basketbal. Určitě domácím pomohl, na druhou stranu je to také o tom, co mu dovolíte. My jsme mu dali až moc prostoru. Poté, co zápas otočíme, se nemůže stávat, že ho ztratíme.

Dnes čeká Opavu Nymburk, tady jsou jasným favoritem hosté…

Porážka v Brně dala tomuto utkání hořkou příchuť. Nymburk je favoritem, my musíme být maximálně koncentrovaní, aby tento zápas opět neskončil průserem. Nymburk hrál také ve středu, a to dokonce v Irsku, na únavu si stěžovat nemůžeme.

Pardubice letos ukázaly, jak na ně. Musíme hrát tak, abychom byli hostům důstojným soupeřem.

Nymburk hraje v neděli důležitý zápas ve VTB lize, myslíte si, že se může v pátek šetřit?

Rozhodně se šetřit nebudou. Přece jenom už jednou prohráli a vzhledem k tomu, že hrají jen jedenáct zápasů, další porážka by jim výrazně zkomplikovala cestu za vítězstvím v základní části.

Co bude na pátečního soupeře platit?

Nesmíme se jich bát. Musíme je donutit k tomu, aby hráli co nejvíce v nejsilnější sestavě.

Před zápasem v Brně byla Opava druhá, nyní spadla na pátý flek, navíc po Nymburku ji čeká vedoucí Děčín…

Je pravda, že jsme měli vyhrát v Ostravě, Svitavách i Brně. S těmito porážkami se nepočítalo. Musíme zabrat, věřím, že nás tyto těžké duely nakopnou.