Bojují totiž na třech frontách. Kromě české Kooperativy ještě válčí ve VTB lize a Eurocupu. Porce zápasů narůstá. Kemzurovi svěřenci hráli v neděli v Astaně, ve středu v Petrohradě, v pátek se představí v Opavě a v neděli mají v rámci VTB ligy doma Petrohrad.

„Tento náročný program bude mít na Nymburk určitě vliv. Ve čtvrtek se kolem oběda vrátili z Petrohradu a v pátečním dopoledni je čeká čtyřhodinový přesun do Opavy, což se musí někde projevit," míní kapitán opavských basketbalistů a bývalá opora Nymburku Ladislav Sokolovský. „K nám nepřijedou kompletní, dva hráči dostanou volno," doplňuje sedmatřicetiletý křídelník.

Nymburk ve středu odehrál výborný zápas v Petrohradě a oživil naděje na postup do další fáze Eurocupu, v neděli bude s ruským klubem bojovat o postup do play-off ve VTB lize. „Jsou ve hře o postup, soustředí se nyní na Evropu," přidává svůj další postřeh Ladislav Sokolovský.

K tomu, zda měl opavský tým povinně sledovat středeční duel Lvů v Rusku, odpověděl: „Přikázáno to nebylo, ale vím, že někteří kluci se ze zvědavosti dívali."

I přesto, že Nymburk bojuje s útrapami dalekého cestování a únavou, jeho role velkého favorita v Opavě tím rozhodně nepadá. „Nymburk je bezesporu favoritem, navíc kdo viděl náš zápas v Prostějově, tak nám asi vůbec nevěří. Ale naše šance proti nim je v současné době větší než kdy jindy," podotýká kapitán BK Opava.

Slezané hrají na domácí palubovce, kde jsou silní. „Neřešíme, kdo přijede a kdo ne. Věřím, že přijde hodně lidí, kteří nás poženou. Kluci jsou namotivováni. Utkání bude o tom, jak se s tím popereme v hlavách," zdůraznil Ladislav Sokolovský.

Opavští naposledy prohráli v Prostějově. Na Hané selhali ve střelbě. „Potkávám se s lidmi, kteří viděli náš zápas v televizi, bavím se s nimi o tom. Oponuji tomu, že to až tak špatné nebylo. Udrželi jsme Prostějov na dvaašedesáti bodech, což bylo jejich minimum v sezoně. Bohužel jsme si nepohlídali jejich útočný doskok," pokračuje v povídání rodák z Přerova.

Výběr trenéra Petra Czudka ale hořel i ve střelbě. „Prostějov má chytré hráče, dobře přečetli naše systémy. Nám se nedařilo na soupeře najít recept, zkoušeli jsme věci, které nemáme zažité, a tak to nakonec dopadlo," poznamenal Ladislav Sokolovský a doplnil: „Musíme se z toho poučit a Prostějov hodit za hlavu. Máme před sebou ještě jedenáct utkání, ve kterých je třeba naladit formu na play-off."

Ladislav Sokolovský se na zápas těší, vypsal také speciální odměnu za vítězství. „Kluci říkali, že basa piv je málo, tak jsem vypsal velkou bečku. Rád ji koupím," prozradil Ladislav Sokolovský, jenž se dostává po zranění kolena do herní pohody.

Páteční duel začíná v 18 hodin.