Nymburk v české nejvyšší soutěži dlouhodobě hledá konkurenci. V tomto ročníku je však zatím obzvláště suverénní. Válcuje jednoho protivníka za druhým. Dvakrát už dokázal vyhrát rozdílem čtyřiačtyřiceti bodů. V duelu s Děčínem to bylo dokonce skoro o padesát.

Nejzdatněji zatím favoritovi konkurovaly Pardubice, jež prohrály 63:81. „Zahrát si s tak kvalitním soupeřem, to je pro nás basketbalový svátek. Hosté zatím ještě nezačali poháry, což lze na jejich výkonech vidět. Vstoupí do nich až po zápase s námi, takže to pro ně vlastně bude generálka.

Soutěží zatím prochází bez problémů a soupeře jasně poráží. Čeká nás zápas s odpočatým a koncentrovaným týmem," odhadoval kouč BK Opava Petr Czudek.

„Nakládačky", které Nymburk uděluje, mohou skoro až nahánět hrůzu. Domácí však chtějí do utkání vstoupit s jasnou taktikou. „Na jednu stranu to sice vzbuzuje respekt, ale na tu druhou je nutné podat odvážný výkon, abychom nedopadli jako mužstva, která dala málo bodů a spoustu jich inkasovala. Musíme hrát agresivně a vyvarovat se chyb," pokračovala basketbalová legenda původem z Opavy.

Nymburský kouč Ronen Ginzburg může spoléhat na širokou rotaci. Například proti Děčínu všech dvanáct hráčů, kteří se zapojili do hry, strávili na palubovce třináct a více minut. „Také my máme k dispozici jedenáct basketbalistů. Podle mého nenastane potíž v tom, že by někomu došly síly.

Na lavičce Nymburka je pochopitelně velká kvalita. V tomto případě rozhodně nebudeme favorité. Nemáme však co ztratit. Pokusíme se podat co nejlepší výkon a dojít si pro co nejlepší výsledek. A to i kvůli divákům, kteří se nás určitě budou snažit hnát kupředu," pokročil dále Petr Czudek.

Ginzburgova družina disponuje vynikajícími zahraničními hráči. Ať už se jedná o bývalého rozehrávače Prostějova Lawrence nebo dvoumetrové obry Ibekweho, Meiera či Sant-Roose. Zapomínat nesmíme ani na Allena. K tomu je nutno připočíst nejlepší české basketbalisty Welsche, Bendu. Hrubana nebo exopavského Pumprlu: „Na nikoho speciálně se připravovat nebudeme. Nymburk je tak kvalitní soupeř, že je nebezpečný v podstatě kterýkoliv hráč. V sestavě má několik českých reprezentantů."

Opavě poslední soutěžní vystoupení příliš nevyšlo. Po těsné domácí výhře nad USK se v pondělí představila na palubovce Děčína, kterému nakonec podlehla v poměru 65:72. Na hostujícím výkonu se negativně odrazilo daleké cestování.

„Bohužel jsme na místo dorazili třicet minut před začátkem. I když jsme vyráželi s dostatečnou časovou rezervou, situaci na dálnici D1 jsme dobře neodhadli. Nebyli jsme dostatečně rozhýbaní, což se na nás bohužel podepsalo," poznamenal na závěr několik postřehů Petr Czudek.