Dlouholetý vládce českých palubovek na domácí scéně prohrává maximálně tak jednou za dva roky. Slezané v prvním duelu série sice prohráli, ale ostudu neudělali. Před plnými tribunami se budou chtít ale prezentovat ještě lepším výkonem.

Trenér Petr Czudek, mimochodem druhý nejlepší kouč letošní sezony, by chtěl přinutit favorita k výkonu, jaký předvádí v pohárové Evropě.

Šlo v Nymburku odehrát lepší utkání?

Z naší strany se dalo odehrát lépe. Ze začátku jsme měli přílišný respekt, soupeř nehrál úplně koncentrovaně, bohužel my jsme toho nedokázali využít. Spíše jsme se přizpůsobili jejich pochodovému tempu, což nám nesvědčí.

Poté nám trochu utekl druhý poločas, ale s poslední čtvrtkou jsem jak s útokem, tak obranou spokojený a takhle bychom do toho měli vstoupit i v pátek a odehrát takto celé utkání. Samozřejmě Nymburk si ohromně věří, je na něm vidět velké sebevědomí, jsou herně jinde, ale to my víme, hráli daleko těžší zápasy ve VTB v Eurocupu.

S čím jdete do páteční odvety?

Chceme podat nadstandardní výkon a přinutit soupeře k tomu, aby diváci viděli Nymburk hrát tak jako v pohárech.

Otázka, kterou jste asi už slyšel několikrát, je šance je porazit?

Šance je vždycky. Každá série jednou končí, ale i když budeme hrát nadstandardně, tak to nemusí stačit. Mají tým složený z vynikajících cizinců a českých reprezentantů, i ten dvanáctý hráč má velkou kvalitu. Hlavně je to vidět, když začnou bránit, tak je těžké se přes ně prosadit, najít si volnou střelu a dát koš.

V Nymburku jste dal více prostoru Kryštofu Vlčkovi…

Kryštof už ve čtvrtfinále ukázal, že je v pohodě a hraje dobře, a dostává minuty. Myslím si, že je využil v Nymburku. Jsem rád, že výkony, které podává v béčku, přenesl do prvního týmu. Je vidět, že béčko má smysl, že kluci se v něm vyhrají, získají sebevědomí, herní praxi a jsou schopni je přetavit do Kooperativy.

Co říkáte na atmosféru v hale, která byla v Nymburku? Rozhodně nepřipomínala, že by se hrálo play-off…

Tam nějaká byla? Rád jsem viděl na tribuně pár Opaváků, kteří si našli cestu nás povzbudit. O atmosféře se nedá mluvit.

V pátek se hraje v Opavě poměrně brzy, myslíte si, že vám to vezme hodně diváků?

Už jsem byl skeptický u velikonočního termínu, a nakonec se v hale vytvořila super kulisa. Věřím, že kdyby se v pátek hrálo později, tak máme plno a vytvoří se divácký rekord. Půl čtvrté je o tom, zda si vezmou fanoušci volno a budou to stíhat. Věřím, že na druhý poločas už se hala naplní.

S Nymburkem jste hráli i loni, jsou si série zatím hodně podobné?

Je to pořád stejné. Nymburk hraje doma suverénně a vůbec si nepřipouští, že by se něco mohlo stát. Venku hrají daleko lépe a koncentrovaně, v pátek to předvedou, a to je jenom dobře, alespoň diváci uvidí, jaký basket se hraje v Evropě.

Hráči spoléhají na podporu fanoušků, věří, že bude plno

Opavský tým chce v pátek uspět, tím pádem by Středočechy ještě jednou přivedl do slezské metropole a tím by splnil cíl, který si před startem play-off dal. „Nymburk se dá porazit, ale ne porážet," říká před pátečním duelem opavský křídelník Kryštof Vlček. „Věřím, že naším šestým hráčem budou diváci," dodává.

„Uděláme všechno pro to, abychom páteční zápas urvali," dodává Petr Dokoupil, který proti Pardubicím pokořil stovkou hranici úspěšných trojkových pokusů.

„Musíme podat nadstandardní výkon, jim se nesmí tolik dařit, věřím, že opět přijdou diváci, plná hala může být naší silnou zbraní," hledá cestu k úspěchu kapitán Ladislav Sokolovský. „Chceme hrát tak, aby si nás soupeř všiml, a přinutit ho ke hře, kterou se prezentuje v pohárech," podotkl opavský trenér Petr Czudek.

Zápas na opavské palubovce začíná 15.25.

Hala bude pro fanoušky otevřená od čtrnácti hodin

Na páteční duel bude zvýšena divácká kapacita haly. Už v týdnu byly vytaženy podkošové tribuny, čímž se kapacita míst k sezení navýší na 3000. Po odečtení permanentních vstupenek, klubových karet a lístků pro soupeře, šlo do prodeje pouze 2300 vstupenek.

Hala bude otevřená od 14.00. Předprodej vstupenek bude ukončen v den zápasu ve 13 hodin, hodinu nato pak budou otevřeny pokladny. Předprodej vstupenek na domácí semifinálové utkání s Nymburkem probíhá na recepci Hotelu Opava.

Základní vstupné bude standardně 80 Kč, vstupné pro ženy a děti do 12 let bude na toto utkání výjimečně za 20 Kč. Větší část vstupenek už byla prodána v předprodeji.