Trenéra Petra Czudka ale optimismus neopouští. Věří, že Opava se zvedne a naposledy v letošní sezoně se vrátí do města perníku.

„Měl jsem strach, co s námi udělá dvoutýdenní pauza. 
A taky, abychom zachytili vstup do utkání. Ten se nám nakonec povedl, hráli jsme dobře v obraně a je velká škoda, že se nám nedařilo tolik v útoku. Kdybychom domácím utekli na dvanáct, patnáct bodů, určitě by znervózněli a zápas by pro nás dopadl lépe," myslí si trenér BK Opava Petr Czudek.

Slezanům nešla střelba, měli řadu otevřených střel, bohužel efektivita na bodu nula, přitom v sezoně Opavské střelba zdálky zdobila. „Je to otázka hlavy. Pár pokusů nám nevyšlo a zbytečně jsme znervózněli. Domácí poté zahustili prostor pod košem, nechali nás střílet zdálky a tato strategie jim vycházela, i když kouč Bohunický mluvil o tom, že při Pardubicích stálo i štěstí," pokračoval šéf opavské lavičky.

V pátek je na programu odveta. „Úterý musíme hodit za hlavu, věřím, že vylepšíme procento střelby," hledá trenér cestu k úspěchu. „Musíme se také více ukáznit a bojovat, tak ať neutrální míče nemá jenom soupeř," podotýká Petr Czudek.

V Pardubicích se hrálo v komorní atmosféře. V Opavě ale bude bezesporu žluté peklo. „Návštěvnost mě zklamala. Věřím, že u nás bude plný dům, my se divákům odvděčíme dobrým výkonem a sérii srovnáme," uzavřel opavský kouč. Zápas začíná v 18 hodin.

Předprodej vstupenek 
na zápas o bronz Stejně jako před ostatními domácími zápasy play-off probíhá i nyní předprodej vstupenek na utkání s Pardubicemi. Před zápasem už budou navíc v prodeji i permanentky na příští sezonu. Pro všechny, kdo nechtějí v pátek čekat ve frontě na lístek u pokladen, je připraven na recepci Hotelu Opava denně od 6 do 20 hodin předprodej vstupenek. Předprodej bude ukončen dnes v 16.30, následně se již budou lístky prodávat v pokladnách.

Před zápasem bude mimořádně probíhat prodej vstupenek i u vstupu do haly. V pokladnách budou před zápasem v prodeji také permanentky na příští sezonu. Opět budou platit na základní část i případné play-off, jejich cena je 900 korun. Permanentka pro sezonu 2014/2015 bude navíc platit i na dnešní utkání o třetí místo.

Jakub Šiřina 
a Martin Gniadek v reprezentaci Povedená sezona opavských basketbalistů nezůstala bez odezvy ani u reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. Ten pozval do národního týmu hned dva opavské hráče, a to rozehrávače Jakuba Šiřinu a pivota Martina Gniadka.

„Volal nám nový vedoucí týmu reprezentace Radek Nečas a oznámil nám, že jsme v širší nominaci reprezentace a máme se dostavit na první blok kempu „B", na kterém bude cca čtrnáct lidí, které čeká boj o užší nominaci do bloku kempu, jehož vrcholem bude kvalifikace na ME 2015," řekl Jakub Šiřina.

Béčkový kemp začíná v Nymburku šestnáctého června a potrvá jedenáct dnů. Na Jakuba Šiřinu a Martina Gniadka také čekají dva přípravné zápasy se Slovenskem.

Radim Klečka: Zlepšíme střelbu a do Pardubic se vrátíme

BK JIP Pardubice - BK Opava 67:59

Opavský rozehrávač Radim Klečka věří v obrat bronzové série. Slezané sice v Pardubicích prohráli, ale jejich hra až tak špatná nebyla. „Prohráli jsme si to sami," povzdechl si čtyřiadvacetiletý basketbalista, který na palubovce strávil v pardubické ČEZ aréně necelých třináct minut. Více o právě probíhající sérii pohovořil Radim Klečka v následujícím rozhovoru.

Máte za sebou první utkání o bronz. To jste nakonec prohráli, nicméně k tomu, abyste byli úspěšní, chyběl kousek…

Měli jsme hodně volných střel, bohužel jsme nedali a to zamrzí. Navíc to nebyly žádné těžké pozice. Tento zápas byl hodně o naší špatné střelbě.

Čtyřicet trojkových pokusů, z toho jen sedm úspěšných, to je na střelecky disponovanou Opavu netradičně špatná bilance…

Bohužel. Kdybychom si udrželi naše procento, které máme v sezoně, tak je to o nějakých pár bodů lepší a věřím, že kdybychom dali o dvě tři trojky více, tak vyhrajeme.

Přitom v prvním poločase to vypadalo, že Pardubice uděláte. Soupeře jste zaskočili skvělou obranou, na kterou hledal těžce recept…

Myslím si, že jsme zaskočili naší obranou, nečekali, že takhle budeme hrát. Měli s tím problémy. Jenomže pak jsme je nechali rozstřílet a bodově dotáhnout na kontakt a to rozhodlo.

Máte pravdu, že tohle byl jeden z rozhodujících faktorů, avšak svou roli sehrála i opavská disciplína. Tři technické chyby v zápase, to je v uvozovkách velký luxus…

Asi jsme měli trošku lépe udržet nervy na uzdě. Nechci nás nějak omlouvat, ale v tak vyrovnaném zápase to na člověka trochu jinak působí. Nechci se nějak v tom pitvat, avšak technická pro lavičku byla z kategorie hodně přísných.

Oproti Pardubicím jste měli 
delší pauzu, nemohla vám uškodit?

Těžko říct. Podle mě tohle podstatnou roli nesehrálo. Nejde o nic, co by mělo mít na sérii velký vliv. 
Víme, že se hraje na dva vítězné zápasy, nemáme se na co šetřit. I když jsme prohráli, poslední slovo jsme ještě neřekli.

Pardubice jsou týmem, na který umíte, mohlo i tohle nějak v podvědomí sehrát roli?

Play-off je jiná soutěž. Věřili jsme si na více než v základní části a bylo to vidět i v zápase. Až na ten závěr to až tak špatné nebylo. Sezonu jsme chtěli ukončit doma, to se nám nepovede. V úterý se tady pro bronzové medaile vrátíme.

Co je třeba udělat, aby se vám podařilo v pátek uspět?

Až na střelbu jsme hráli dobrý zápas. Doma si více věříme, bude nám to tam padat. Navíc se budeme moci opřít o podporu fanoušků.

Co říkáte na to, že v Pardubicích nepřišli na basket téměř žádní diváci. Nebýt těch opavských, tak je tady mrtvo…

Abych pravdu řekl, tak mě to překvapilo. Tím lépe pro nás, bohužel jsme toho nevyužili.