„Musíme vyhrát, doma už jsme ztrát měli docela dost," zdůrazňuje trenér Opavy Petr Czudek. „Chceme taky potěšit naše diváky. Ty vedle bojovného výkonu zajímají také vítězství," doplňuje opavský stratég.

Perníkáři okupují v tabulce třetí příčku, v současné době je ale trápí zdravotní problémy. Mimo jsou Zbyněk Pospíšil, Ondřej Kohout a Tomáš Šoukal. To byl impulz k tomu, aby vedení Beksy angažovalo dvaadvacetiletého Američana Matthewa Hezekiaha.

I když mají pivoti zdravotní problémy podobného rázu, jaké jsme měli my, tak tím, že mají vysoké hráče na pozicích 3,4, se tato ztráta na jejich výsledcích neprojevila," poznamenal Petr Czudek. „Co se týče nového Američana, uvidíme, jak moc bude do hry zapojen," řekl ještě trenér Slezanů.

Opava naposledy prohrála v Jindřichově Hradci. „Neříkám, že jsme ztratili pohodu, ale porážka mrzí," pronesl bývalý výborný rozehrávač a pokračoval: „Musíme se soustředit sami na sebe. Je třeba se vrátit k poctivé obraně, brát soupeře na záda a doskakovat.

Po šnůře vítězství, kdy jsme vyhrávali doskoky, jsme v této disciplíně v Jindřicháči propadli a v domnění, že se to vyhraje samo, jsme byli málo důrazní a agresivní, za což přišel trest v podobě porážky."

Pardubice mají mladý tým, kterému šéfuje na rozehrávce veterán Sanders. „Praktikují rychlý basketbal, dokáží rychle zakončit. Nemůžeme uvažovat o žádném excesu, soupeř je schopen každé chyby využít," uzavřel Petr Czudek.

Zápas na opavské palubovce začíná v sobotu v 18 hodin.

Kapitán Jakub Šiřina: Porážku v Jindřicháči jsem ještě neskousl

BK Opava - MMCITÉ Brno 93:81

Šest zápasů v řadě opavští basketbalisté neprohráli. Jejich vítězná série byla ukončena na jihu Čech. Na palubovce Jindřichova Hradce opět Slezané pokazili začátek. I když osmnáctibodové manko vymazali, v jednu chvíli dokonce vedli, domů se vraceli smutní..

Nejvíce pak sedmadvacetiletý kapitán Jakub Šiřina. Opavský playmaker byl smutným hrdinou dramatu. Nejdříve se výraznou měrou podílel na otočení výsledku, v samotném závěru ale svůj nájezd v body nepřetavil, naopak na druhé straně se trefil Robinson.

Opavští si mohou spravit chuť už dnes, kdy na domácí palubovce hostí pardubickou Beksu.

Už jste přešli porážku z Jindřichova Hradce?

Nevím, jak ostatní. Osobně jsem z toho zápasu pořádně naštvaný. Mrzí mě to o to více, že jsem měl balon jako poslední v rukou.

Co se přesně v posledních vteřinách utkání stalo?

Šel jsem do nájezdu přes Standu Zuzáka, objevil se tam i Pavel Novák, dostal jsem se do kontaktu s kolenem protihráče, v pádu jsem se snažil odhodit balon na koš. Bohužel soupeř ho doskočil, vyhodil na půlku, Robinson udělal tři kroky a trefil šťastnou trojku.

Nešla situace řešit jinak?

Po bitvě je každý generál. Mohl jsem balon vyhodit na Viktora Cveka, ale ten mi po zápase řekl, že byl ve špatném úhlu, nebo jsem mohl počkat do poslední chvíle a pokusit se o těžkou střelu. Bohužel rozhodl jsem se, jak rozhodl. Teď už to zpátky nevrátím.

Když pomineme závěr, tak Opava tradičně nezvládla první poločas, ve kterém jste si nechali soupeře utéct až na osmnáct bodů…

Nedovedu si vysvětlit, proč jsme v prvních poločasech takhle hrozní, zda je to naše špatná mentální příprava na zápas. Opravdu na to nejsem schopen najít odpověď.

Třeba v Jindřichově Hradci se nenašel vůbec nikdo, kdo by tým nakopl. Třeba vám se v prvním poločase nedařilo, ve druhém jste dal tři trojky v řadě…

No právě, ale věřím, že i s tím se porveme a v dalších zápasech to bude lepší.

Je vidět, že na Jindřichův Hradec moc neumíte, druhé utkání v sezoně, druhá pokažená koncovka…

Asi nám tento tým nesedí, nedokážeme si poradit s jeho stylem hry. Už loni jsme s nimi měli problémy. Přitom papírově jsme na tom podstatně lépe než oni. Bohužel nezvládli jsme začátek a od toho se všechno odvíjelo.

V sobotu hostíte Pardubice, jednoho z velkých aspirantů na medaili. Dá se očekávat zajímavý zápas…

Na utkání se všichni těšíme. Věřím, že do haly dorazí hodně diváků a poženou nás za vítězstvím. Pardubice postrádají tři pivoty a toho musíme využít, sice udělali jednoho mladého Američana, ale ten nebude s týmem ještě sehraný.

Kudy vede cesta k vítězství?

Přes dobrou obranu a rychlý protiútok.

V Opavě byl v pondělí na inspekci reprezentační trenér Ronen Gnizburg, hovořili jste spolu?

Nemluvili. Neměli jsme trénink, takže jsem se do haly nedostal. Ale ptal se na mě a některé další kluky Ládi Sokolovského.

Jste nově kapitán týmu, jak se s novou rolí sžíváte?

Nějak to neřeším. Zaskakuji za Sokyho, jako kapitán mohu diskutovat více s rozhodčími, to jsem ale dělal i v minulosti. Důležité je, ať dobře šlape celý tým.