„Uvidíme, kdo nám nakonec bude chybět. Rozhodneme se až v den zápasu, každopádně aktuální situace nevypadá dobře," poznamenal kouč BK Opava. Oba týmy mají navíc v nohách pohárový svátek na jihu Čech. „Pro nás i Prostějov půjde o čtvrté utkání v osmi dnech. S únavou jsme na tom stejně jako náš soupeř, snažíme se z ní dostat," podotkl Petr Czudek.

Prostějov v letošní sezoně válí, což prokázal i v poháru. „Mají kvalitu, v poháru hráli rovněž dobře. Proti Nymburku zaspali úvod, pak se ale zvedli a stáhli třicetibodový náskok na deset," řekl šéf opavské lavičky. „Ve středu budou favorité, to nám vyhovuje. Nás může k úspěchu přivést nadstandardní výkon v útoku a v obraně," podotkl Petr Czudek.

„Čeká nás těžký duel. Opava letos hraje velmi dobrý basketbal a zvláště v domácím prostředí je ještě lepší," řekl na adresu soupeře prostějovský kouč Zbyněk Choleva. On sám vidí jedinou možnou cestu k úspěchu: „Musíme být hodně koncentrovaní a hrát svoji hru. V žádném případě se nesmíme nechat Opavou zatlačit. Naposledy jsme u nich prohráli, ale dneska to chceme prolomit."

Zbyněk Choleva také vyjmenoval největší opavské zbraně: „Oni mají velmi dobrou rozehrávku. Hráči jako Sokolovský a Blažek táhnou jejich mužstvo. Navíc má Opava k dispozici vysoké pivoty typu Kramného a Gniadka. Celkově je tým výborně poskládaný a nebezpečný. Věřím ale, že jej naší hrou dokážeme porazit."

Byť do slezské metropole míří atraktivní soupeř, otázkou je, kolik diváků si najde cestu do haly, neboť ve stejný čas, to znamená v 18 hodin, nastoupí v Soči čeští hokejisté proti Švédsku.

Basketbalový klub z Opavy zareagoval na zdravotní problémy svých klíčových hráčů a na přestup získal z USK Praha Viktora Cveka. Za tři dny pětadvacetiletý opavský odchovanec nastoupí už do dnešního večerního zápasu s Prostějovem.

„Viktor v pondělí požádal vedení USK o rozvázaní smlouvy a bylo mu vyhověno. My jsme se pro jeho angažování rozhodli i proto, že máme poměrně velkou marodku," řekl manažer BK Opava Dušan Štěnička. Podle posledních informací to vypadá, že jak pro Jiřího Dihla tak Ladislava Tótha letošní sezona skončila.