Adjektivum nevyzpytatelný je na místě, jelikož svitavský celek v posledním klání velmi solidně potrápil favorita z Děčína. Tuři nakonec prohráli pouze o jeden jediný bod 61:62.

„Svitavy jsou velice nebezpečným mužstvem, které Děčínu kladlo tuhý odpor. Spoléhají se na šestici zahraničních hráčů, které doplňují Češi. Ti v týmu hrají také významnou úlohu. Platit by na ně mohla rychlá a agresivní hra. Věřím, že se nám podaří splnit roli favorita," komentoval opavský kouč Petr Czudek.

Podle něho právě poslední vystoupení svitavského výběru ukázalo, jak je liga vyrovnaná. „Papírově slabší celek může konkurovat silnějšímu. Hru Svitav dobře řídí rozehrávač Bannister, který má bohaté zkušenosti ze slovenské ligy. Kvalitu mají i pod košem. A to například díky Rosenborovi. Ten v minulosti působil v Prostějově.

Z křídla umí zaútočit další cizinec Mays anebo Teplý, Bašta či Andres. Nesmíme dovolit, aby se soupeř dostal ke své hře. Potom by se mohl zastavovat jen velice těžko," pokračoval kormidelník Opavy.

Byť Svitavští mají ve svém kádru hned několik basketbalistů ze zahraničí, v tabulce to zatím až tolik poznat není. Průběžně jim totiž patří až devátá příčka. V dosavadním průběhu této sezony zvítězili pouze dvakrát. „Předčasné závěry bych zatím ještě rozhodně nedělal. Každý má jiné rozlosování, což může mít také určitý vliv. Podle mého jsou Svitavy týmem, který má na to, aby se se probojoval do play off," poznamenal Petr Czudek.

Jeho výběr se naposledy utkal před týdnem s lídrem soutěže z Nymburka. I když prohrál 71:89, hráči mohli palubovku opustit se vztyčenými hlavami. Za svůj výkon se nemusí stydět.

„Myslím si, že to vůbec nebylo špatné. Snažili jsme se hrát aktivně, škoda, že jsme se nevyhnuli určitým hluchým pasážím. Příliš se nám nedařilo z čáry trestného bodu. Byli jsme konkurenceschopní, ale rozdíl ve skóre mohl být klidně nižší. I tak to ale byla prohra se ctí," zamyslela se basketbalová legenda původem ze slezské metropole.

Posledních sedm dní se hráči Opavy mohli věnovat odpočinku a hlavně tréninku. Na svitavské Tury by měli být velmi dobře připraveni. V tomto a dalších týdnech už totiž nebudou hrát dle zápasového programu: středa – sobota. „Bude se hrát co týden. Uvidíme, co to s námi udělá a jak si na to hráči navyknou. Věřím, že nebude problém," uzavřel.