„Máme nyní takové vylosování, že jsme favority, o to těžší naše role je," začal se o sobotním duelu s USK Praha bavit opavský kouč Petr Czudek.

„Musíme být naprosto koncentrováni. Nesmíme ani kouskem soupeře podcenit," podotkl šéf opavské lavičky. Pražané jsou sice desátí, ale špatný tým nemají. „Proti Nymburku odehráli dobrý první poločas, ve kterém praktikovali tvrdou hru, nechybělo nasazení. S tímto přesně přijedou i k nám.

Je to tým, který rozhodně žádný zápas nevypustí. Vždyť v Pardubicích dotáhli utkání až do prodloužení," pokračuje v předzápasovém rozboru Petr Czudek.

Mezi největší postavy Vysokoškoláků patří Slovinci Matej Krusić s Mitjou Nikolićem. Hlavně prvně jmenovaný je ohromně silný pod košem. Opomenout nesmíme ani mladého rozehrávače Lukáše Feštra a také Martina Peterku s Michalem Marešem.

„Hrají hodně týmově, tahouny jsou oba Slovinci. Krušič dělá dobrou práci pod košem, hra pak stojí na rozehrávači Feštrovi, který má volnou ruku, toho musíme eliminovat," přidal další postřeh opavský stratég.

Celkově se dá očekávat tvrdý basketbal. „Musíme se s tvrdostí a bojovností soupeře vyrovnat. Zkušenost a kvalita je na naší straně," doplnil trenér Opavy.

Slezané jdou do zápasu v kompletním složení. V pátek už naplno s týmem trénoval i velezkušený křídelník Ladislav Sokolovský. „Už bych měl být oblečený v drese. Na to, že bych měl nastoupit do hry to ale ještě nevypadá," říká opatrně bývalý kapitán Nymburka.

Utkání v opavské hale začíná v 18 hodin.