Svěřenci trenéra Petra Czudka byli na severu Čech kousek od vítězství. Domácí ovšem deset vteřin před koncem zázračně vyrovnali a v prodloužení Opavu úplně vymazali.

„Ústí v samotném závěru proměnilo hodně těžkou trojku. Nás to srazilo do kolen. Následně už byli jasně lepší," poznamenal Jakub Blažek a zkusil se zaměřit na pražský celek USK: „Připravujeme se stejně jako na každého jiného soupeře. Ono na nějaké velké přípravy ani není moc času, protože zápasy jdou v rychlém sledu za sebou. Duel s Kolínem sezonu zahajoval, takže tam bylo na přípravu hodně času.

Teď je to jiné. Z Ústí nad Labem jsme třeba přijeli ve čtyři ráno. Ve čtvrtek jsme si dali lehčí trénink, abychom vyplavili únavu. V pátek proběhla nějaká taktická příprava a dneska už je zápas," přibližovala opora opavských basketbalistů.

Jakub Blažek zároveň upozornil na to, že jeho tým dost možná čeká trochu jiný USK, než na jaký byl v minulých sezonach zvyklý. Mužstvo vede nový trenér Mirsad Alilovič a určitým způsobem se obměnil i hráčský kádr. „S novým trenérem přichází i nová filozofie. Má tam nového pivota a křídlo. Na rozehrávce jsou Feštr s Marešem. Uvidíme, s čím na nás vyrukují," posunul se dále elitní opavský pivot.

Sám se těší na dobu, až bude marodka Opavy vylidněná. Někteří hráči totiž musí nastupovat na netradičních postech a návrat do starých kolejí někdy může trochu skřípat. „Ti, co hráli na křídle, se posouvají pod koš. Musí si zvykat na jinou hru. Když se potom vrací na původní pozici, přeorientovávají se zpět. Někdy to může týmu trochu uškodit. Myslím si ale, že to nebude náš problém," usuzoval Jakub Blažek.

Sám přitom v duelu s Ústím nad Labem naskočil do zápasu po delší pauze. Kvůli zranění plosky nohy nemohl přibližně měsíc adekvátně trénovat. „Stalo se to při přípravném zápasu, který jsme absolvovali v Maďarsku. Nějak špatně jsem dopadl a píchlo mě v tom. Chtělo to měsíc úplného klidu. Pořádně jsem nemohl ani chodit," uvedl hráč s číslem jedenáct.

Poctivě potom musel docházet na rehabilitace, aby nohu dal co nejrychleji do pořádku. Proti Severočechům byl zraněním limitován už jen minimálně. „Nevím přesně, o co se jednalo. Měl jsem přetížený vaz, úpon anebo svalová vlákna v plosce. V Ústí jsem to cítil při výskoku.

Samozřejmě se na mně podepsalo také tréninkové manko, protože jsem dlouho de facto nic nedělal. Čekal jsem, jak se budu cítit druhý den po zápase. Kupodivu to bylo v klidu," uvedl na závěr Jakub Blažek.