Trenér Slezanů Petr Czudek si myslí, že výhra nad silným soupeřem Pražany dost povzbudila.

„Do utkání jdeme v pozici favorita. Můžeme se opřít o vítězství a dobrý výkon z Jindřichova Hradce. USK určitě bude oplývat sebevědomím, protože porazit děčínský celek se počítá. Náš tým se ale v posledních zápasech chytil. Před naším publikem chceme zvítězit a předvést pár pěkných akcí," komentoval opavský kouč.

V kádru hostů je několik basketbalistů, na něž by si Opavané měli dávat dobrý pozor. Soudě nejen podle duelu s Děčínem to bude zejména 210 centimetrů vysoký Chorvat Primorac, Fin Madsen a také Bohačík. Všichni překonali hranici dvaceti bodů, dosáhli vysoké minutáže a posledně jmenovaný na palubovce dokonce nechyběl ani vteřinu.

„Tuhle trojici si jednoznačně musíme pohlídat. Jsou tam ale i další jako Feštr, Mareš nebo Šafarčík," uvedl Petr Czudek.

Opava sice v prvním klání nové sezony porazila Ústí nad Labem, ale v dalším kole padla v Ostravě. I když výkon měl k ideálu daleko, žádný velký vítr v kabině se nekonal. „Kluci byli zklamaní, protože jsme tam jeli vyhrát. Vládla nespokojenost s vlastním výkonem. Ostrava to svou bojovností uhrála.

Ideální to nebylo ani potom s Brnem, ale v tomto zápase se už zablýsklo na lepší časy, načež následovalo vítězství v Jindřichově Hradci," mínil dále.

Tam mimochodem excelovali oba rozehrávači - Radovan Kouřil a také Jakub Šiřina. Prvně jmenovaný dal jednadvacet bodů, druhý pouze o dva body méně. „Utkání jim vyšlo výborně. Oba dokázali dirigovat hru. Doufám, že v tom budou pokračovat také proti USK," uzavřel Petr Czudek.