Na diváky čeká bezesporu pikantní souboj. Ten bude jistě okořeněn i startem opavského odchovance v dresu Vysokoškoláků – Viktora Cveka. Zajímavé sledovat bude i počínání dvou ostrých hochů pod košem, a to Radima Kramného na straně domácích, a Aleše Chána na straně druhé.

„Čeká nás vyrovnané utkání, věřím, že využijeme výhody domácího prostředí a vyhrajeme," zdůrazňuje trenér BK Opava Petr Czudek. „Svým způsobem půjde o pokračování soubojů z loňského předkola play off. Mám soupeři co vracet," pokračuje opavský stratég.

Opavská kabina sobotním zápasem žije. „Kluci jsou natěšeni, doufám, že nebudou zbytečně z premiéry nervózní," dodává Petr Czudek. Pražané v letní přestávce omladili a vsadil na ryze českou sestavu. Jednu z největších hvězd Borise Mena nahradil velezkušený pivot Aleš Chán.

Dvě stě šestnáct centimetrů vysoký odchovanec Sokolu Vyšehrad se do hlavního města vrací po štacích v Ńymburku, Ústí nad Labem, Brně a Prostějově. Poslední dva roky strávil na Kypru, když oblékal dres Keravnosu a Apoelu. Určitě zajímavé bude sledovat jeho souboje s Radimem Kramným.

„Chán je kvalitním hráčem, není tak atletický, jakým byl Meno, celkově by měla na USK platit naše rychlost," míní Petr Czudek. Samozřejmě že silnou zbrání Sov je trojkový specialista Stanislav Votroubek, velkou kvalitou disponuje i Michal Šotnar a také Michal Mareš a Viktor Cvek s Michalem Vocetkou.

Utkání na opavské palubovce začíná v sobotu od 18 hodin.

Basketbalové plakáty zdarma

Pro prvních padesát fanoušků na úvodním utkání BK Opava s USK Praha je připraven plakát opavského áčka formátu A2 zdarma! Plakáty budou vydávány u stolku se zpravodaji u hlavního vstupu. Běžná cena plakátu je 20 Kč a v prodeji bude do poločasové přestávky. Pro všechny fanoušky budou u hlavního vchodu připraveny rozpisy zápasů ve dvou velikostech, jak je již několik sezon zvykem.