Opavě by účast ve finále náramně slušela. Ví to trenér, ví to hráči i fanoušci. „Je to historická šance, která tady nebyla deset let a další roky nemusí být," uvědomuje si trenér Petr Czudek.

„Los byl k nám během celého poháru více než příznivý, nyní musíme porazit Prostějov. Na papíře bychom to měli zvládnout, ale balon je kulatý," zvedá prst opavský trenér. „Dostali jsme se pod tlak a musíme ho ustát," dodal. Prostějov tápe, o to více bude chtít na domácí palubovce uspět.

„V lize se jim nedaří, potřebují se chytit. Navíc se posílili o Dylana Talleyho, který je sám schopen rozhodovat zápasy," poznamenal Petr Czudek.

Před pohárovým menu Opava nastoupí v úterý proti pražskému USK. „USK se prezentuje dobrou obranou, letos vylepšil i útok. Tým sklízí ovoce tříleté práce trenéra Mirsada Aliloviče. Pokud chceme být úspěšní, musíme se soupeři vyrovnat v tvrdosti a být trpěliví v útoku," hledá trenér klíč k úspěchu a dodává: „Pokud předvedeme výkon jako v Děčíně, vyhrajeme."

Vzhledem k náročnému programu měla Opava i upravené tréninky. „V minulém týdnu jsme měli náročnou přípravu, v tomto se chceme naladit do pohody," řekl Petr Czudek. „Hned po USK přepínáme na pohár," zakončil.

Úterní zápas s Vysokoškoláky má začátek v 18 hodin.

Trojka Radovana Kouřila nakonec o radosti nebyla

PRVNÍ KOLO NADSTAVBY. Děčín doma hostil Opavu.

Radovan Kouřil dal Opavě v Děčíně naději. Na konci prvního prodloužení to vypadalo, že Slezané Válečníky porazí. Bohužel proti byl Tomáš Vyoral. „Dostal se do velké laufu, ukázal, že má koule," chválil soupeřova rozehrávače Radovan Kouřil.

Autor dvanácti opavských bodů netaji po utkání velké zklamání. „Pro nestranného diváka to musel být pěkný zápas. Padlo hodně bodů, dvakrát se prodlužovalo, nechyběly emoce, bohužel pro nás tento duel skončil smutně," povzdechl si jednadvacetiletý rozehrávač.

Severočeši byli favorité, ale na palubovce to tak nevypadalo, Opava jim byla důstojným protivníkem. „Za předvedenou hru se stydět nemusíme. Prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou. Rozhodlo štěstí," podotkl Radovan Kouřil. Jeho velká chvíle přišla dvě vteřiny před koncem, kdy trojkou poslal zápas do prodloužení. „Ani to jinak řešit nešlo, prohrávali jsme o tři body," pravil mladý rozehrávač.

Opava závěr zápasu zvládla na jedničku. „Neměli jsme už time. Věděli jsme, že musíme dát koš a následně udělat faul. Tento záměr nám vyšel. Bohužel prodloužení dopadlo, jak dopadlo," pokrčil rameny Radovan Kouřil.

Hrdinou nastavení byl Tomáš Vyoral. V prvním prodloužení trojkou vyrovnal, ve druhém z dálky zařídil Severočechům výhru. „Ukázal, jak velkým je hráčem. Myslel jsem, že v prvním prodloužení vyhrajeme, chybělo nám málo. Možná jsme to měl řešit jinak takticky, balon mi proletěl kolem obličeje," přehrával si v hlavě Radovan Kouřil závěr prvního prodloužení.

Slezané mají před sebou náročný program. Už v úterý je čeká domácí zápas proti USK Praha a v pátek a sobotu dva pohárové duely v Prostějově. „Porážka v Děčíně bolí, ale musíme se koncentrovat na USK, čeká nás přímý souboj o čtvrté místo. Základem bude dobrá regenerace," podotkl rozehrávač BK Opava, který věří, že jeho tým bude úspěšný i v poháru.

„Pohár je pro nás velkou výzvou, chceme hrát finále. Osobně se do Prostějova těším i proto, že dva roky jsem tam působil," uzavřel Radovan Kouřil.