Opava měla na rozdíl od svého soupeře krátký čas na regeneraci, po pohárově jízdě se tým hlásil na pondělním tréninku. „Uvidíme, jak to bude vypadat, fyzické síly mohou sehrát roli, a to i vzhledem k tomu, že soupeř je dobře připravený po kondiční stránce a hraje od první minuty naplno," podotkl trenér BK Opava Petr Czudek.

„Věřím, že nás povzbudí dobrý výkon z druhého poločasu proti Kolínu, navíc jsme přivezli bronzové medaile," pokračoval v předzápasovém povídání opavský stratég a dodal: „Máme zkušenější tým, měli bychom splnit roli favorita a vyhrát."

Sovy jsou známy svou tvrdou hrou. „Musíme si to nastavit tak, že nás zápas bude bolet, nesmíme uhnout. Pokud by se tak stalo, budeme mít problém," dobře si uvědomuje Petr Czudek.

Opava bojuje s marodkou. Dlouhodobě je zraněný Václav Bujnoch. Poslední zápasy vynechali Martin Gniadek, Miroslav Kvapil a Rostislav Dragoun. „Rosťa Dragoun se zkusil v pondělí zapojit do tréninku. Doufám, že na středu bude připraven. Hodně by nám pomohl, je to velký bojovník," podotkl šéf opavské lavičky.

Kompletní ale nejsou ani Pražané. Absentovat bude jejich největší hvězda, Jaromír Bohačík, který byl vyhlášen hráčem měsíce ledna. „Jaromír Bohačík ale hrát nebude. USK má ale další kvalitní hráče jako Mareše, Šafarčíka nebo Feštra, na ty si musíme dát pozor. Je to navíc tým, který se snaží hrát hodně disciplinovaně," uzavřel Petr Czudek.

Zápas má začátek v 18 hodin.

Béčko vstoupilo do nadstavby vítězstvím

První zápas nadstavby v Top skupině první basketbalové ligy má za sebou opavská rezerva. Slezané na domácí palubovce zdolali béčko USK Praha 77:65. Domácí se rozjížděli pomalu, nakonec ale s přehledem zvítězili.

„Byl to trochu jiný basket, než na který jsme byli zvyklí v základní části," přiznal opavský trenér Petr Valeček. „Chvíli nám trvalo, než jsme se adaptovali. Soupeř byl běhavý. Naše zkušenější a silnější sestava nakonec hostující mládí přehrála," podotkl trenér a dodal:

„Líbila se mi pražská obrana, která nám nedovolovala volné střely, zato naše obrana s přebíráním nám moc nešla. V druhé půli nám ale silnější sestava vždycky získala dostatečné vedení a mohli si zahrát všichni. Za tohle vítězství jsme moc rádi."

Už v pátek hostí Slezané od devatenácti hodin rezervu Nymburka.