Opavu čeká Ústí nad Labem, loni vám tento tým příliš neseděl…

Je pravdou, že loni jsme se s Ústím docela trápili. Je to nevyzpytatelný tým. Záleží, jak jim zahrají Američané. Věřím, že v sobotu žádné komplikace nedovolíme.

V sestavě Slunety patří k velkým postavám exopavský rozehrávač Michal Čarnecký, basketbalista, kterému to vždy proti Opavě šlo…

Čarda se dokáže na Opavu vždy pořádně vyhecovat. Dokáže trefit trojku z těžkých pozic. Nesmíme mu dát prostor k tomu, aby se dostal do pohody. Je typem klasického rozehrávače, který dokáže skvěle dirigovat celý tým.

Vidět je společně s Jakubem Šiřinou může pro diváky znamenat zajímavé představení…

Kuba předvádí v každém zápase zajímavé představení. Spolu s Čardou to může přinést něco navíc ze strany hostujícího týmu.

Co by mohlo na Ústí platit?

Ústí má útočný tým, který těží z rychlého protiútoku. Vedle cizinců a Michala Čarneckého si zaslouží pozornost taky Láďa Pecka.

A taky Votroubek…

Tomu nesmíme dovolit vystřelit rychlou trojku, jinak ale nemá co nabídnout.

Vy osobně zatím zápasy sledujete jen z lavičky, to musí být ubíjející…

Je, celkově mě to štve. Chci hrát, místo toho sedím na střídačce. Nechci nic uspěchat, ale můj návrat na palubovku se blíží. Proti Ústí ještě ne, ale v dalších utkáních už chci s týmem absolvovat celou rozcvičku a postupně začít sbírat minuty.

Jaká je v kabině nálada po prohraném derby v Ostravě?

Nálada po derby? Porážka s Ostravou vždy mrzí. Ale ještě se s nimi letos utkáme minimálně třikrát a věřím, že v těchto utkáních jim to vrátíme i s úroky. Musíme to hodit za hlavu, nemá cenu se v tom hrabat.

Jak vy jste z lavičky tento duel viděl?

Z obou stran nešlo o atraktivní podívanou. Na můj vkus byla k vidění spousta chyb. Ostrava nehrála dobře, bohužel my jsme byli ještě horší.