„Musíme se semknout a bojovat," hledá cestu k vítězství trenér Petr Czudek.

Ze hry jsou Jiří Dihel, Radim Klečka, Ladislavové Tóth se Sokolovským, zápas s Brnem vynechal kvůli poraněnému kotníku Petr Dokoupil. „Vazy mám v pořádku, v sobotu chci hrát," říká opavský křídelník. „Půjdu i přes bolest," dodal.

Petr Czudek se divá na situaci reálnýma očima. „Uvidíme, jak na tom bude v sobotu, pokud ale nebude stoprocentně v pořádku, nemá cenu, aby do zápasu šel," podotkl kouč BK Opava.

Letošní dvě porážky ze severu Čech má trenér Opavy stále v hlavě. „Oba zápasy byly vyrovnané, prohráli jsme je těsně v koncovce. Chceme jim je vrátit. V našem týmu panuje dobrá nálada, kluci se na utkání těší," podotkl Petr Czudek.

Hru Slunety dělají čtyři Američané: Kwamain Mitchell, Keith Steffeck, Vernon Lewisem a nově Shamarr Bowden z týmu East Carolina University, který nahradil Austina Emersona. „Američani jsou pro hru Ústí klíčoví, ve spojení s českými pivoty Krakovičem a Štefflem tvoří silný tým. Myslím si, že diváci se mohou těšit na dobré utkání, věřím, že se šťastným koncem pro nás," uzavřel Petr Czudek.

Utkání v opavské hale začíná tradičně v 18 hodin.

Petr Czudek to u fanoušků vyhrál

Jakub Šiřina kraluje u fanoušků jako hráč. Nyní svého svěřence napodobil i Petr Czudek, kterého čtenáři basketbalového serveru www.nbl.cz zvolili koučem sezony. Nutno říci, že právem.

Právě tento stratég má lví podíl na tom, kde se současná Opava nachází. Citlivě složil tým, který má výsledky a svou hrou baví diváky. Dílčím úspěchem Slezanů je čtvrté místo v Poháru České pošty. Druhé místo patří pardubickému Dušanu Bohunickému, třetí skončil šéf kolínské lavičky Predrag Benáček.

Dobrá zpráva, zranění Ladislava Sokolovského až tak vážné není

BK Opava – MMCITÉ Brno 87:62

Všem pořádně zatrnulo, když ve třetí čtvrtině středečního duelu trefil brněnský hromotluk Daquise Anthony McClain trefil pravé rameno opavského kapitána Ladislava Sokolovského. Pro jednu z největších hvězd Mattonky zápas okamžitě skončil.

Nejdříve si rameno ledoval, nepomohlo, pak už v civilu čekal na odjezd do nemocnice. „Dlouhodobější Láďova absence by pro nás byla velmi citelným oslabením," přiznal opavský trenér Petr Czudek. Jak ale nakonec ukázalo, černý scénář se nenaplnil. „Mám natažený vaz v rameni, lékař mi naordinoval dvoutýdenní klid," přišel s pozitivní informací Ladislav Sokolovský.

„Nikdy jsem s ramenem problémy neměl. Musíme ale přiznat, že mě docela dost bolí," poznamenal kapitán BK Opava, jehož nyní zdobí šátek, který mu zraněnou část drží v klidu.

Zranění si přivodil v době, kdy vyvážel míč z vlastní poloviny. „Dostal jsem balon a chtěl s nim postupovat dál, jenomže protihráč mi tam dal bok a já rameno nechal za sebou. Ono narazit do 120 kilogramů živé váhy není nic příjemného," konstatoval šestatřicetiletý křídelník. „Možná, že kdybych stál, nedopadlo by to takhle," přemýšlí nahlas.

Opava Brno přejela, ale hráči se ihned ptali na to, jak to s jejich lídrem vypadá. Přece jenom Ladislav Sokolovský je stěžejním hráčem Czudkova výběru. „Kluci to zvládnou i beze mě. Máme dobrý tým," nepanikaří zkušený basketbalista.

Slezany v poslední pronásledují zdravotní trable. Radim Klečka, Jiří Dihel, Ladislav Tóth a nyní i Ladislav Sokolovský, to už je tvrdý zásah do sestavy. „Procházíme nějakým blbým obdobím, ale věřím, že proti Ústí už nastoupí Petr Dokoupil, tak ať je kluků deset," přeje si Ladislav Sokolovský.

On sám má o svém návratu jasno. „Příští týden se hraje utkání hvězd, což mi hraje do karet. Pokud všechno půjde, tak jak má, chci nastoupit proti Ostravě," zdůraznila opavská opora.

I když hrát nemůže, součástí týmu zůstane. „Na dovolenou nikam nejedu," směje se Ladislav Sokolovský a dodává: „Budu na lavičce klukům alespoň radit."