„Máme před sebou poslední zápas třetí čtvrtiny, ve kterém bychom měli splnit roli favorita," řekl úvodem trenér Petr Czudek. „Ústí se v poslední době zvedá. Mají poslední čtvrtinu na to, aby si vybojovali účast ve vyřazovacích bojích," pokračuje v předzápasovém povídání opavský stratég.

Pandy naposledy porazily Jindřichův Hradec. Do sestavy se dobře zapracovává nová posila, exděčínský Pavel Bosák. Proti Jihočechům zářil Cory Abercrombie, autor osmadvaceti bodů, kterému sekundovali Michal Čarnecký a Andrew Barham, oba zaznamenali double double. Exopavský rozehrávač si do statistik připsal třináct asistencí.

„Michal Čarnecký umí proti Opavě tradičně zahrát," konstatuje Petr Czudek a dodává: „My se musíme soustředit sami na sebe. Hlavně pak lépe bránit, protože v posledním utkání v Ostravě jsme vybouchli v obraně."

Slezané si musí tak dát pozor na vstup do utkání. „Náš poslední vzájemný domácí zápas skončil v první čtvrtině přestřelkou. Ústí má potenciál v útoku. Měli bychom hrát rychle, půjčit si balon z ruky a kombinovat," hledá cestu k vítězství Petr Czudek.

Opavu trápí marodka, nad sestavou visí otazníky

Je jasné, že opavský tým určitě nenastoupí do zápasu v kompletním složení. Dlouhodobě mimo je Václav Bujnoch, problémy mají Rostislav Dragoun, Radim Klečka a Martin Gniadek. Posledně jmenovaný zkusil v pondělí trénovat, zda bude připraven na středu a poraněný kotník ho pustí do hry, je ale ve hvězdách.

„Ve středu jdu za fyzioterapeutem, který by měl říct něco bližšího. Nejraději bych nastoupil už proti Ústí, ale uvidíme, jaká bude realita," prozradil Martin Gniadek, který se udržuje v provozu alespoň střelbou. „Chodím střílet, abych z toho úplně nevypadl. Nebyl to u mě jeden z těch lehčích výronů, navíc já na ně netrpím, takže rehabilitace není tak rychlá jak u ostatních, kteří s tím mají často problém," zakončil důrazný pivot.

Středeční zápas začíná v 18 hodin.