Severočeši během letní pauzy změnili téměř od základu celý tým, který z pozice hlavního kouče nově vede Antonín Pištěcký.

Jedním z nováčků je zkušený pivot David Šteffel, naposledy oblékající dres Prostějova. Ten už ale v minulosti pandí barvy hájil. Z USK Praha, přes Svitavy a Brno dorazil na sever Čech Michal Šotnar. Z jihomoravské metropole přišla i další posila, a to křídelník Michal Šmíd.

Trenér Pištěcký ale bude spoléhat i na zahraniční hráče, velkou kvalitou disponuje americký rozehrávač Showron Glover. Devětadvacetiletý basketbalista hrával v Česku už za Chomutov a naposledy za Kolín, vyzkoušel si také soutěže v Austrálii, Švýcarsku a Itálii. Dalšími zahraničními hráči jsou Smith a McDonald, a když k nim přidáme Bosáka, Votroubka nebo Pecku, vypadá Sluneta nebezpečně.

„Čeká nás první zápas sezony, chceme navázat na výsledky z přípravy a uspět. Musíme jít do zápasu maximálně koncentrovaní a s pokorou, pak máme šanci utkání zvládnout," podotkl trenér Opavy Petr Czudek. „Do utkání jdeme v roli favorita. Soupeř je nečitelný, špatné hráče ale nemá. Velkou individualitou je americký rozehrávač Glover.

Věřím, že nakonec ale rozhodne náš týmový výkon a rychlý basket, který chceme hrát," zakončil kouč BK Opava.

Utkání v opavské víceúčelové hale začíná v 18 hodin.