„Uvidíme ve čtvrtek, jak na tom jsme. Pauzy jsme využili k tréninku," řekl trenér Petr Czudek. „Moc basketu jsme nedělali, pracovali jsme hlavně na kondici. Nyní máme tři dny na to, abychom se dobře připravili na Ústí," hlásil kouč před pondělním tréninkem.

Součástí přípravy byl také pochod na Praděd. „Odpočali jsme si od basketu, od stresu, vyčistili hlavy," podotkl Petr Czudek, který je vášnivým běžkařem.

„Zrovna bylo krásně a bezvětří, svítilo sluníčko, ideální podmínky na běžky. Ale šlo o týmovou akci, a bylo by nefér, kdybych já šel na lyže," řekl trenér. K tomu, zda neměl nutkání zapojit do akce i hráče, uvedl: „Asi by se to dalo, ale těžko by se shánělo pro kluky vybavení."

Zda příprava svůj účel splnila, se uvidí. „Uvidíme, zda nás to nakopne k lepším výsledkům a hře, anebo budeme pokračovat v nemastných neslaných výkonech. Pevně věřím, že půjdeme nahoru, chuť tým má," zdůraznil kouč aktuálně pátého týmu soutěže.

„Lepší než páté místo to už asi nebude, musíme si ho ale hlídat, protože soupeři zespodu se k nám přibližují," konstatoval Petr Czudek.

Ve čtvrtek narazí Slezané na Ústí. „Nečeká nás lehké utkání. Ústí bojuje o play-off, postavili českou lajnu, začali hrát kolektivně, vyhoví si v útoku," dodal kouč. „Na Ústí se všichni těšíme, dobře jsme potrénovali. Věřím, že ve čtvrtek vyhrajeme a nastartujeme se k vítězné sérii," doplnil rozehrávač Radim Klečka.

Čtvrteční duel v opavské hale má začátek v 18 hodin.