„Do Brna jedeme v roli favorita, rozhodně se jí nezříkáme," zdůrazňuje opavský trenér Petr Czduek. „Chceme potvrdit vítězství nad Kolínem," dodal.

Slezané budou chtít odčinit dvě porážky ze soupeřových palubovek. „Ze začátku se sezony se nám venku dařilo, bohužel zápasy v Ostravě a Svitavách nám nevyšly," krčí rameny trenér aktuálně druhého týmu soutěže. „Víme, že je to jenom o nás, jak k zápasu přistoupíme a jak ho zvládneme. Pokud budeme koncentrovaní od prvních minut, uspějeme," je si jist Petr Czudek.

Brno není kompletní, opět bojuje s marodkou. „Měli bychom využít toho, že soupeř nebude kompletní, chybí mu rozehrávači a asi jeden z Američanů. Na druhou stranu to nebude jednoduché utkání. Zápas začíná za stavu 0:0, a pokud soupeř vycítí šanci, je nepříjemný. Přesvědčily se o tom i Svitavy. Brno je bojovný tým a my si musíme dát pozor také na jeho útočný doskok," podotkl kouč BK Opava.

Opavské trápí problém se ztrátami. „Bavíme se o tom, že je jich zbytečně moc. Pramení z individuálních chyb, kluci chtějí přidat něco navíc a pak jsou z toho čísla, jaká jsou. Líbilo by se mi, kdyby v zápise o utkání bylo v kolonce ztrát jednociferné číslo," zakončil Petr Czudek.

Středeční střetnutí začíná v 18.30, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.