Trenér Opavy však konečné rozhodnutí nechá na něm. Největší hvězda týmu má za sebou dlouhou pauzu a v náročné základní části Kooperativy NBL se rozhodně nevyplatí nic uspěchat.

„Láďa má za sebou druhý trénink, který absolvoval naplno. Je šance, že si proti Brnu zahraje, ale záležet bude jen na něm. Rozhodně bychom neradi něco uspěchali," komentoval Petr Czudek.

Pro Slezany, kteří momentálně drží pátý flek v tabulce, by mělo být Brno snadným soustem. Jenže pozor, v naší nejvyšší basketbalové soutěži není lehkých soupeřů. Podobné zápasy navíc ze strany favoritů svádí k podcenění slabšího protivníka.

„Kluky se na to samozřejmě snažím upozorňovat, ale zároveň je potřeba říct, že venku není žádný zápas jednoduchý. Jedeme tam pro vítězství, ale Brněnští už stačili ukázat svou sílu. Zaskočili například Děčín," uvedl dále kouč opavského áčka.

Konec roku byl pro brněnský tým hodně náročný. Hned dva zápasy musel kvůli velmi slušně zaplněné marodce odložit. Některé hráče zkosila viróza dýchacích cest, jiné zase vyřadily ze sestavy svalové problémy. Trenér Vladimír Paunović měl nakonec k dispozici jen pět zdravých hráčů a s tím se zápasy Kooperativy NBL hrát nedají.

„Marodka se jim už vyprázdnila a na týmu se nijak negativně nepodepsala, o čemž mimochodem svědčí také poslední duel s Nymburkem. Brno sice prohrálo více než o třicet bodů, ale kromě snad pěti minut se prezentovalo velmi solidním výkonem," pokračoval Petr Czudek.

Čerstvou krev do žil Moravanů vlil návrat největší opory Jaroslava Prášila. Před nedávnem konečně doléčil vleklé zranění a znovu se stal tahounem brněnského mužstva.

„Je to velmi zkušený basketbalista, jenž do Brna přišel s tím, aby se stal takovým mentorem mladých hráčů. Musíme si na něho dávat dobrý pozor a odříznout ho od balonu tak, aby se co nejméně dostával ke střelám," mínil dále trenér Opavy.

Czudkova družina nyní šlape jako dobře promazaný stroj. Poslední výhra nad USK Praha byla už čtvrtým po sobě jdoucím vítězstvím. Také v Brně budou Opavané hladovi po úspěchu.

„V kabině vládne pohoda, ale musíme být ostražití, protože ostatní čekají na každé klopýtnutí. Je třeba uhrát co nejvíce bodů. Důležitý je každý zápas," uvedl na závěr Petr Czudek.

Duel v brněnské hale Merenda startuje v 18.30, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.