První utkání se odehraje ve čtvrtek, začátek je v 17 hodin, odveta je na programu v pátek od 11 hodin.

„Oba zápasy se rozhodně nehrají za zavřenými dveřmi, pokud mají basketbaloví příznivci zájem, mohou do haly dorazit," říká reprezentační kouč Petr Czudek, který společně se svým asistentem Ladislavem Sokolovským má v kádru šestnáct hráčů, na evropský šampionát do italského Lignano Sabbiadoro jich ale odletí jen dvanáct.

„Čekáme ještě na Adama Pecháčka, který v současné době hraje finále italské nejvyšší soutěže," dodává reprezentační kouč.

Zmiňovaný pivot patří k největším postavám reprezentační dvacítky, patři k velmi zkušeným hráčům. Odchovanec Sokolu pražského je od roku 2011 v Itálii, kde oblékal dres Virtus Bologna, nyní hraje za Pall. Reggiana. „Mysleli jsme, že Adam vypadne z play- off dříve," usmál se Petr Czudek a dodal: „Věřím, že se k týmu připojí co nejdříve."

Reprezentační trenér chce ale sázet na kolektivního ducha. „Rozhodně nechceme sázet na jednoho hráče. Důležitá je týmovost," podotkl bývalý vynikající rozehrávač.

Po týdenním pobytu v Opavě čeká na hráče víkendové volno, pak příprava v Nymburku a odlet na turnaj do Itálie. Součástí realizačního týmu vedle Petra Czudka a Ladislava Sokolovského jsou také manažer Dušan Štěnička a masér Petr Kivorchian.