První vzájemné utkání na opavské palubovce nedopadalo pro Slezany dobře. Tým vedený exreprezentačním koučem Pavlem Budínským v Opavě vyhrál 78:67. „Máme Děčínu co vracet, s tím také k utkání jedeme," řekl opavský kouč Petr Czudek.

Děčín v pátek prohrál s Nymburkem, ale jinak má slušnou formu, právem mu patří druhá příčka v tabulce.

„Hrají v pohodě, my budeme chtít navázat na sobotní výkon proti Pardubicím, hlavně pak na třetí čtvrtinu, která byla v našem podání excelentní," podotkl trenér BK Opava. „Uvidíme, co s námi udělá kratší pauza na regeneraci, kterou máme," doplnil Petr Czudek.

V sobotu na chvíli ze hry odstoupil kvůli zranění Radim Klečka. „Měl by být v pořádku, zápas normálně dohrál," poznamenal kouč Slezanů.

Kádr Válečníků je jako ten opavský složen až na Antonyho Tuckera z českých hráčů a ti mají velkou kvalitu, ať už se jedná o Houšku, Bosáka, Landu, Vyorala, Striu nebo Bažanta.

Pondělní duel má začátek v 18 hodin, sledovat jej můžete na ČT4 Sport.

Jsme tým střelců, prohlásil po vítězném utkání Jan Lyčka

BK Opava – BK JIP Pardubice 101:77

Dobrý zápas odehráli v sobotu opavští basketbalisté. Pardubicím nabalili na cestu stovku a Východočechům tak i s úroky vrátili porážku z prvního vzájemného zápasu. Trenér Petr Czudek vyzdvihl výkon mladého rozehrávače Jana Lyčky.

„Honza dal hře energii, dokázal, že je pro nás důležitým hráčem," chválil trenér basketbalistu, který v létě přišel z Ostravy.

Beksa, která dorazila do Slezska v oslabené sestavě, ještě držela v prvním poločase s domácími krok. Po přestávce ale přišel zlom. „Ve třetí čtvrtině rozhodlo naše nasazení. Pomohla nám zónová obrana, na kterou soupeř nenašel odpověď," popisoval Jan Lyčka.

Pardubice se mimo jiné musely potýkat i s nesmírně přesnou střelbou Slezanů, jen v první polovině si domácí připsali jedenáct trojek.

„Nemyslím si, že by střelba trojek byla zvláštní součástí taktiky. Jsme prostě tým střelců a snažíme se vytvářet co nejvíce střeleckých pozicí. Když jsme volní, tak střílíme," řekl s úsměvem Jan Lyčka, který strávil na palubovce skoro patnáct minut, dal šest bodů, jednou se trefil i z perimetru. Svůj povedený výkon pak završil čtyřmi asistencemi.

Poslední část sice Opava ve střeleckých hodech polevila, jasné vítězství jí už to ale vzít nemohlo. „Sem tam se to tak stává, přijde pocit sebeuspokojení, tempo upadne, ale hlavní samozřejmě je, že jsme vyhráli," pronesl odchovanec ostravského basketbalu.

Los přisoudil opavským basketbalistům dvě velmi silná mužstvo po sobě. Poté, co si dokázali poradit s Pardubicemi, jedou dnes Opavští na palubovku Děčína. „Stoprocentně tam jedeme s tím, abychom do zápasu vletěli s nasazením jako dnes a celkově k tomu přistoupili zodpovědně," zakončil opavský rozehrávač Jan Lyčka.

Jan Mareček