„Děčín je favoritem, má úžasnou sérii, hraje uvolněně, drží se ho štěstí. Naopak my jsme při venkovních zápasech nebyli tolik nebezpeční," říká před středečním duelem opavský kouč Petr Czudek.

Severočeši jsou známí svou tvrdou hrou. „Styl, který Děčín praktikuje, nám nevyhovuje. Ale to neznamená, že tam jedeme prohrát," zdůrazňuje trenér BK Opava. „Zkusíme se na utkání dobře připravit, uděláme všechno proto, abychom černou sérii z venkovních palubovek co nejdříve prorvali. Kdyby to přišlo už nyní v Děčíně, o to by to bylo sladší," poznamenal trenér Czudek.

Křídelník Rostislav Dragoun jeho slova doplnil: „Děčín sice vede tabulku. Nám se ale hraje u týmů z horních pater lépe. Sedí nám, když je hra v tempu. Věřím, že v našich silách je v Děčíně vyhrát."

Trenér Děčína Pavel Budinský se na klubovém webu k utkání vyjádřil následovně: „S každým dalším vyhraným utkáním vzniká kolem našeho týmu spousta nových skutečností, jež nabývají větších rozměrů. Prestiž, motivace soupeřů, kvalita jejich hry, mentální tlak, zodpovědnost, mediální pozornost atd.

Přesto je to lepší situace, než řešit dlouhou sérii porážek. V tomto kontextu vidím i utkání s Opavou. Hosté budou jistě nažhaveni a připraveni odevzdat maximální výkon. Proto musíme být připraveni na všechny zbraně, které má Opava k dispozici, na jednotlivé hráče v čele s Kubou Šiřinou. Na utkání se těšíme a chceme uspět i popatnácté."

Zápas má začátek ve 20 hodin, sledovat jej můžete na ČT4 Sport a na www.tvcom.cz.