„Máme důležité vítězství, celý tým prožíval zápas hodně emociálně," začal s pozápasovým komentářem Jakub Blažek. „Utkání mělo vyrovnaný průběh, podařilo se nám ho zlomit v čtvrtě čtvrtině, soupeř nedokázal na náš nástup zareagovat. Závěr jsme si již pohlídali," pokračoval opavský kapitán.

Opava chtěla v Ústí navázat na výkon, jaký podala proti USK Praha. „Udělali jsme pár chyb navíc než v sobotu. Hlavně v obraně jsme nebyli tolik důslední. Na druhou stranu se nám podařilo dát třináct trojek, což je výborné číslo," podotkl Blažek, který se z trojkové distance trefil pětkrát při osmi pokusech. Navíc tři přesné zásahy z toho zaznamenal ve čtvrté čtvrtině.

Na rozdíl od Severočechů působili hosté na palubovce kolektivním dojmem. „Dokázali jsme si vypomoci, zastoupit se, tohle soupeře vidět nebylo, hlavně při střelbě z dálky jsme měli docela čas a prostor," poznamenal opavský kapitán, mimochodem jeden z nejlepších střelců celé Mattonky.

Středečním vítězstvím se Opava bodově dotáhla na příčky znamenající účast v předkole play off. „Díváme se nad sebe. Škoda, že Jindřicháč vyhrál v Levicích, my ale máme účast v předkole ve svých rukou. Poslední dvě výhry nás dostaly do pohody. Stále se ale musíme držet nohama při zemi," říká Jakub Blažek.

V sobotu od šestnácti hodin hraje Opava na domácí palubovce právě s Jindřichovým Hradcem, případné vítězství by ji zase o jeden schůdek přiblížilo k předkolu play off. „Jindřichův Hradec hraje živelný basket. Jsou hodně ofenzivně laděni. Musíme klást zvýšený důraz na obranný doskok a také hrát svoji hru a ne nechat si vnutit tu soupeřovu," uzavřel Jakub Blažek.

Masérův knír se začíná třepat

Petr Kivorchian, masér opavských basketbalistů, asi přijde o svou ozdobu. Před několika týdny totiž prohlásil, že když se dostanou opavští basketbalisté do předkola play off, mohou mu hráči oholit jeho knír. Vidina zkrášlit obličej svého maséra hráče zřejmě nabudila. Bodově se dotáhli na čtvrtou příčku, pokud se na ní udrží, do akce půjde břitva. „Co se dá dělat. Sázka je sázka. Knír za měsíc doroste a já si užiju předkolo play off," pousmál se Petr Kivorchian.