Trenér Opavy Petr Czudek moc dobře ví, že zápasy s „Jindřicháčem" nepatří k jednoduchým. „Rozhodně jim máme co vracet. Porazili nás dokonce i v Opavě. Nejsme v optimální formě. Poslední dvě vítězství jsme ubojovali. Chtělo by to, abychom se do toho dostali a měli z našeho herního projevu větší radost," poznamenal opavský stratég.

Stará forma se ovšem bude vzývat zpět velmi těžko, zvlášť na palubovce Jindřichova Hradce, kde už klopýtla řada kvalitních mužstev: „Doma jsou velice silní. Nepříznivý vývoj v zápase zde dokázali zvrátit v nejednom zápase. Navíc stále bojují o play off, takže nám nedají nic zadarmo.

Jsou výborní na doskoku, spoléhají se hlavně na tři cizince a také na trojici českých hráčů: Vošlajera, Nováka a Zuzáka. Na ty si musíme dávat největší pozor."

Jindřichohradečtí Lions si alespoň podle internetových stránek klubu na Opavu věří, rádi by ji na své palubovce porazili počtvrté za sebou, ale dost možná budou muset počítat marody. Těžký výron v kotníku Karla Aušprunka pro Slezany směrodatný až tolik nebude. Zdravotní bolístky ovšem léčí také Donald Robinson.

Klíčový Američan, který mimochodem košem v závěru zápasu rozhodl poslední duel mezi Jindřichovým Hradce a Opavou, který se hrál na jihu Čech. Po nekontrolovaném pádu z minulého zápasu s Prostějovem měl utrpět četné zhmožděniny a o jeho startu se rozhodne až dnes před utkáním.

„Samozřejmě, pro soupeře by to byla ztráta, protože se jedná o kvalitního hráče, ale my se musíme soustředit hlavně a především na svůj výkon. V tréninku si stoprocentně ukážeme některé situace, ale je to hlavně o nás. Kolikrát se nám už stalo, že se psalo o zraněních některých hráčů.

Když pak došlo na zápas, zjistili jsme, že je vše úplně jinak," líčil Petr Czudek.

Zápas můžete sledovat na www.tvcom.cz.