„Na zápas se připravujeme. Jindřichovu Hradci máme co vracet, naposledy jsme s ním nešťastně prohráli doma v prodloužení," poznamenal hrající asistent trenéra Petra Czudka Ladislav Sokolovský.

„Co já jsem v Opavě, tak s tímto týmem máme zápornou bilanci, je třeba s tím něco udělat," podotkl zkušený křídelník, který v současné době laboruje se zraněným kolenem.

Jihočeši se opírají o trojici zahraničních hráčů. „V zápasech dávají padesát až sedmdesát procent bodů týmu," vypozoroval Ladislav Sokolovský. „Musíme si je pohlídat, stejně tak Vošlajera se Zuzákem," dodala bývalá opora národního týmu.

Opava je na zápas nažhavená, už šest zápasů v řadě neprohrála. „Na tréninku z kluků vyzařuje pohoda. Dostali jsme se do formy, kterou chceme potvrdit. Věřím, že vítězství naláká ještě více diváků na sobotní zápas s Pardubicemi," řekl Ladislav Sokolovský, který už sám začal s lehkým tréninkem.

„Chodím na kolo a lehce do posilovny, zatím mě koleno nějak neomezuje," dodal.

„Máme za sebou delší pauzu, kterou jsme využili k regeneraci i tvrdým tréninkům. Hráči jsou tak natěšení na další ligový zápas. Opava je konsolidovaný soupeř, který se po zranění klíčových hráčů vrátil na pozice v tabulce, na které je zvyklý.

Aktuální forma a šest výher soupeře budí respekt. My však doma předvádíme výborný basketbal a s Opavou chceme v našem trendu pokračovat," řekl k zápasu pro klubový web Jindřichova Hradce sportovní ředitel Radim Valcha.

Zápas začíná v 18 hodin, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.