Hned v prvním kole nové sezony si poradili s finalistou uplynulého ročníku z Děčína v poměru 83:82. V dalším utkání ovšem venku nestačili na Jindřichův Hradec a prohráli 77:86.

„Doma se kolínský celek tlačí více dopředu. Navíc je hnán výbornými fanoušky, kteří dokážou vytvořit fantastickou atmosféru. Mohou jí podlehnout rozhodčí i hosté. Je jasné, že pokud tam chceme uspět, musíme podat nadstandardní výkon," zamyslel se opavský kouč Petr Czudek.

Slezané si v Kolíně budou muset dobře ohlídat hned několik nebezpečných hráčů. V prvních dvou zápasech byl hodně vidět zkušený Černohorec Bojan Bakič, který proti Děčínu a jindřichohradeckému výběru dohromady nastřílel třiačtyřicet bodů.

„Mají tam některé nové cizince. Bakič v úvodních kolech ukázal, že je velmi nebezpečným basketbalistou. Uvidíme, co Američané. Proti nám by mohla nastoupit posila na rozehrávce Allen. Nesmíme opomenout ani Hunta a pak také Machače či Ličartovského. Kolín kromě basketbalistů ze zahraničí disponuje i kvalitními českými hráči," upozorňoval Petr Czudek.

Třebaže Benáčkova družina je na své palubovce považována za velmi silný celek, Opavané rozhodně nic nevzdávají. Proč by také měli? Vždyť v prvních dvou zápasech sezony si počínali skvěle. Nejdříve basketbalové odborníky překvapili v Pardubicích, když zvítězili v poměru 78:75, a pak v opavské víceúčelové hale roznesli Svitavy 85:59.

„Je skvělé, že jsme výhru v Pardubicích potvrdili doma proti Svitavám. Myslím si, že máme na to, abychom vyloupili i Kolín. Momentálně jsme na vítězné vlně. Atmosféra v kabině je velmi dobrá. V takové situaci se samozřejmě i lépe regeneruje. I když po posledním duelu jsme právě na regeneraci měli prakticky jen dva dny, věřím, že v kolínské hale můžeme uspět," poznamenal opavský kouč.

Chybět mu i proti Kolínu budě několik zraněných hráčů. Jedná se o Radima Klečku, Martina Gniadka, Kryštofa Vlčka a také Václava Bujnocha: „Je to pořád stejné. I tentokrát budeme hrát v osmi lidech."

Zápas můžete sledovat na www.tvcom.cz.