„Tato derby jsou vždy ozdobou celé sezony. Hráči ze sebe dostanou ve výborné atmosféře vše. Těšíme se na to," shodují se trenér Ostravy Dušan Medvecký i jeho opavský protějšek Petr Czudek.

Opava je papírovým favoritem, rozhodovat se však bude na palubovce. „Druhý zápas v sezoně, a hned nás čeká derby. Utkání bude mít náboj, už i proto, že u nás hraje hned několik ostravských odchovanců.

Ostrava podala v prvním kole dobrý výkon v Děčíně, doma se bude chtít ukázat. Musíme se soustředit na naši hru. Pokud podáme koncentrovaný výkon, máme šanci uspět," řekl Czudek.

„Opava má velmi silné mužstvo, které je už řadu let pospolu. Čeká nás těžké utkání, ale předem se nevzdáváme. V Děčíně jsme sice prohráli v sobotu o třináct bodů, ale vzhledem k tomu, že máme vlastně nový tým s třemi mladými Američany, kteří jsou v Evropě poprvé, z výkonu jsem měl docela dobrý pocit. O vítězství v derby se porveme. Budeme ale muset celý zápas dobře bránit," zdůraznil Medvecký.

Hosté tuší, kudy vede cesta k výhře. „Soupeř hraje v úzké rotaci, opírá se o hru tří Američanů. Na rozehrávce mají dirigenta Guercyho, kterého nesmíme pustit do žádných zběsilých akcí. Z jeho hry těží i jeho krajané. Když k nim připočteme ještě Bratčenkova s Bohačíkem, vyjde nám z toho kvalitní soupeř. My si ale jedeme do Ostravy pro vítězství," uzavřel trenér Opavy Petr Czudek.

„Očekává se klasické derby, kde budou rozhodovat maličkosti. Proto budeme na první domácí zápas sezony rádi za každého našeho fanouška," prohlásil ostravský křídelník Daniel Klímek. „Ostravě máme co vracet, loni jsme na její palubovce dvakrát prohráli. Derby je vždy vypjaté. Přál bych si, aby nás přijelo povzbudit hodně fanoušků a v hale byla výborná atmosféra," uzavřel opavský křídelník Viktor Cvek.