Basketbalové semifinále v Kooperativa NBL mužů zvedá svou oponu. Opavský tým, stejně jako loni, čeká hvězdný Nymburk. Slezané mohou největšímu favoritovi na zlato jen stěží konkurovat, do série ale rozhodně nejdou s poraženeckou náladou.

„Pro nás je série s Nymburkem svátkem," říká před dnešním zápasem opavský trenér Petr Czudek. „Tím, že jsme postoupili do semifinále, mám splněný cíl, můžeme hrát uvolněně," pokračuje kouč. „Chceme sérii zvládnout se ctí a být Nymburku důstojným soupeřem," zdůrazňuje Petr Czudek.

Opavský tým si dal před semifinálovými bitvami jasný cíl. „S kluky v kabině jsme si řekli, že ho chceme dvakrát doma, to znamená jednou Nymburk porazit. Je to pro nás obrovská motivace, rádi bychom se tím odměnili našim skvělým fanouškům," prozrazuje kapitán Ladislav Sokolovský.

„Do konce sezony nás čekají dva, maximálně tři domácí zápasy. Rádi bychom odehráli doma maximální počet duelů. Vzhledem k tomu, že o bronz se hraje na dvě vítězství, musíme k naplnění našeho cíle jednou nad favoritem uspět. Naši fanoušci už mistři jsou, mít Nymburk dvakrát doma by bylo jak pro ně, tak pro nás odměnou," podotýká Petr Czudek.

Jenže porazit Nymburk, to se hned tak někomu nepodaří, navíc už Středočeši nemají tolik evropských povinností, jako tomu bylo během základní části.

„Stále ještě hrají o umístění, program až tak jednoduchý nemají. A šance porazit je? Musíme podat nadstandardní výkon, jim se nesmí tolik dařit, věřím, že opět přijdou diváci, plná hala může být naší silnou zbraní," míní Ladislav Sokolovský. „Nymburk má silný tým, když zapne, zvládá výborně zápasy i ve VTB lize," doplňuje kapitánova slova trenér.

Druhou dvojici tvoří Děčín s Prostějovem. Jeden z těchto týmů čeká v další fázi Opavu. „Soustředíme se sami na sebe. Ale lhal bych, kdybych řekl, že druhé semifinále nebudu sledovat. Určitě to bude zajímavý souboj, který může dopadnout jakkoliv," konstatoval Czudek.

První zápas série play-off hrané na tři vítězná utkání je na programu dnes, v úterý 21. dubna od 16 hodin v Nymburku, odveta je v pátek od 15.20 hodin v Opavě. Na palubovce Středočechů se třetí klání odehraje v úterý 28. dubna se začátkem v 18 hodin. Dnešní zápas můžete sledovat na ČT4 sport.