Opavský kouč Petr Czudek neměl klidnou neděli, v hlavě měl nepovedený sobotní duel. „Každá porážka bolí, v play-off je to daleko více, protože zápasů na spravení není tolik jako v základní části, kde se exces dá nějakou šňůrou vítězství nahradit," řekl opavský kouč.

„Je to o tom popřemýšlení, jak tým připravit. Pardubice nás přehrály ve všech směrech. Byly lépe koncentrované, připravené a zápas zvládly," pokračoval šéf opavské lavičky.

Na některých opavských hráčích byla vidět nervozita. Z tribuny to vypadalo, že tentokrát se v pověstném žlutém pekle usmažili Opavští. „Je pravda, že jsme trochu podlehli tlaku domácího prostředí. Z toho pramenil náš bojácný výkon, což mohlo zavánět tím, že jsme nebojovali. Ale bojovnost tam byla, bohužel převládlo podlehnutí dané situaci, která nastala," přiznal Petr Czudek a dodal:

„V prvním zápase jsme se ve žlutém pekle usmažili. Pro hráče, kteří na to nejsou zvyklí, je taková atmosféra specifická. Sami víte, že když sedíte na tribuně a začne 2 500 tisíce lidi fandit, tak z toho běží mráz po zádech. Ne každého to kopne k nějaké fantastické individuální hře.

Sesadit Pardubice z koně

Pokud chce Opava být na východě Čech úspěšná, musí řadu věcí vylepšit. „Věděli jsme, že musíme zastavit jejich rychlý protiútok a zastavit útočný doskok. V tom jsme zklamali, v tom jsou Pardubice silné. Tím porazily Nymburk. To platí na každého soupeře, to platí i na nás," podotkl trenér BK Opava a pokračoval:

„Druhá věc je překonání jejich obrany, doma jsme dali devětašedesát bodů. Hrají velice tvrdě, na hraně faulů, play-off se píská volně, to jim vyhovuje. My nemáme tolik typů, kteří překonají jedna na jedna."

Vítězná série Opavy nad Beksou skončila, teoreticky to může týmu pomoci, jedno tlaku se zbavil. „Nálada před prvním zápasem byla dobrá, bojovná, říkal jsem si, že je to dobré, že teď je sežereme. Nestalo se. Klukům do hlav nevidíte. Připravíme se na druhý zápas, vím, jak nás prohra srazila.

Pardubice jsme dostali do výhody, dostali na koně, teď je musíme z toho koně dostat," říká před druhým zápasem Petr Czudek.

K Jakubu Šiřinovi se musí přidat další

V sobotu bylo jasně vidět, že Kuba Šiřina sám na všechno nestačí. „Kuba je nejdůležitější hráč, to ví celá liga. Věděli jsme, že mu bude věnována speciální pozornost. Soupeř dobře ví, že když ho odstaví od hry, my máme problém. Řekli jsme si, že se musí přidat ostatní, play-off je o týmu.

Sedm statečných také nebyli všichni hrdinové, ale dokázali, že drželi pohromadě. Kluci jsou dost chytří na to, aby si uvědomili, že v sobotu vyhořeli," zakončil opavský stratég.

Utkání v pardubické hale začíná v 18 hodin, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.