„Pardubice jsou týmem, který si dělá ambice na finále, jsou před námi o jednu výhru," řekl úvodem trenér Opavy Petr Czudek. „Do konce základní části je ještě docela dost utkání, my jsme se nevyvarovali excesu v podobě porážky v Brně. Jednou z možností je zvítězit nad týmem z horní čtyřky," vzhlíží k pondělní bitvě opavský stratég.

Beksa bojovala s velkou marodkou, ta se jí ale vyprazdňuje. „Čeká nás kvalitní soupeř, který hraje rychlý basket, má dobře namixovaný tým," pokračuje v předzápasovém povídání trenér opavského výběru. „Pokud se srovnáme s jejich rychlostí a zvládneme doskok, můžeme pomýšlet na úspěch," míní Petr Czudek.

Jednou z největších postav výběru trenéra Dušana Bohunického je zkušený slovenský křídelník Dušan Pandula, který má za sebou úspěšné štace v Novém Jičíně a Prostějově.

„Pandula Pardubice táhne, ale bylo by špatné soustředit se jen na něj, šanci rozehrát se nemůžeme dát nikomu, ať už se jedná třeba o Sanderse nebo Kohouta," doplnil trenér Opavy. Slezané jedou na východ Čech v kompletním složení.

„Oproti začátku sezony, který Opava neměla až tak dobrý, se její výkony opravdu rapidně zlepšují. Řekl bych, že sebevědomí dodává celému týmu i návrat Ladislava Sokolovského, který je po dlouhodobém zranění. Byť naskočil jen na dvě či tři minuty, přesto je to pro něj i pro jeho spoluhráče další určitá vzpruha," řekl pro klubový web trenér Beksy Dušan Bohunický.

„Bude důležité nenechat hrát Opavu její tempo, snažit se narušit naší obrannou hrou její nejčastěji hrané kombinace. Nesmíme ji pouštět k jednoduchým ziskům a tím ke snadným košům, protože opavští hráči jsou také hodně „laufoví" a dokážou se dostat do bodové šňůry," uzavřel pardubický stratég.

Pondělní zápas začíná v 18 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT 4 sport.

Los určil, že se bude hrát v ProstějověPohárový los opavským basketbalistům nepřál. Určil, že Slezané se o účast ve Final 4 s prostějovskými Orly utkají na Hané. Zápas je na programu ve čtvrtek 29. ledna a začátek je naplánován na osmnáctou hodinu.

Koleno se lepší, Ladislav Sokolovský sbírá zápasové minuty

Ladislav Sokolovský

Opavští fanoušci Ladislava Sokolovského milují. Když v pohárovém zápasu s Ostravou šla sedmatřicetiletá legenda na palubovku, hala bouřila, když dal trojku, nadšení diváků nebralo konce. Poraněné koleno se lepší, opavský kapitán věří, že si bude pobyt na hřišti prodlužovat.

„Pocity jsou dobré. Dá se říci, že když mám tu ortézu, tak koleno nebolí, protože se nemůžu dostat do krajních poloh," pochvaluje si speciální ochranu svého kolena. Nutno říci, že pomůcka, kterou musí používat, ho i trochu limituje. „Na druhou stranu mě to trochu omezuje, ale na to si musím zvyknout, je to ochrana proti tomu, abych si něco neudělal," dodává Ladislav Sokolovský.

S tréninkem začal postupně, nyní zátěž navyšuje. Již hraju týden normálně 5 na 5, v pohodě zkouším 1 na 1 a získávám jistotu, že když udělám nějaký horší pohyb, tak se mi nic nestane," podotýká nejzkušenější hráč opavské sestavy.

„Den ode dne je to lepší, ale nějaký čas to ještě bude chtít. Samozřejmě v mém věku se už těžko dostanu do takových pohybových možností jako před zraněním, takže budu muset víc přidat na chytrosti," říká s úsměvem rekordman v počtu zisku mistrovských titulů.

Opava pohárový zápas zvládla s přehledem, ve druhém poločase svého protivníka zválcovala. „První poločas byl takový oťukávací, to trvalo tak 16 až 17 minut. Druhý poločas už byl bezpečně v naší režii," vracel se Ladislav Sokolovský k pohárovému zápasu.

Na domácích hráčích bylo vidět, že po postupu touží více než Nová huť. „My chceme jít v poháru dál, chtěli bychom přejít i přes Prostějov, abychom se dostali do Final 4 v Brně. Dobré umístění v poháru je i dobrá vizitka pro klub," zdůrazňuje Ladislav Sokolovský.

V pondělí čeká na opavskou eskadru těžký zápas na východě Čech s Pardubicemi. „Všichni za tím vidí zápas o 4. místo, ale utkání do konce základní části zbývá ještě dost," zamýšlí se bývalý reprezentant a pokračuje:

„Výhra by se nám samozřejmě hodila a s tím tam také pojedeme. Ale bez ohledu na to, jak to utkání skončí, tak si myslím, že letos je soutěž velice vyrovnaná a rozdíly mezi týmy jsou malé, takže skončit před play-off pátý nebo šestý neznamená, že není šance na postup. Samozřejmě výhoda domácí palubovky je jasná, ale podle mě to v tomto ročníku takový vliv mít nebude."