„S domácími diváky jsme se rozloučili vítězstvím, navíc po dobrém výkonu. Do Pardubic jedeme dobře naladěni a chceme vyhrát," řekl kouč Opavy Petr Czudek. „Domácí budou favority, tlak na ně bude větší, uvidíme, jak se s ním vypořádají," pokračuje šéf opavské lavičky.

Opava doma zničila Beksu trojkovou smrští, kdy si do statistik připsala úspěšných sedmnáct dálkových pokusů. „Doufám, že na to navážeme i v Pardubicích. Z kluků spadl stres, je vidět, že naše nemohoucnost z prvního zápasu byla otázkou hlavy. Musíme být koncentrovaní a opět vsadit na bojovnost," hledá trenér cestu k poslednímu vítězství sezony.

V obou duelech se podařilo opavskému týmu zastavit amerického rozehrávače Sanderse. „Dobře víme, že ho nemůžeme nechat hrát, rozehrávat a skórovat. Recept jsme na něj našli. Celkově se budeme snažit soupeře v úterý ještě něčím překvapit," podotkl Petr Czudek.

Úterní zápas v Pardubicích začíná v 18 hodin, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.

Jakub šiřina: Do Pardubic jedeme dnes urvat medaili

BK Opava - BK JIP Pardubice 88:71

Zazářil jako kometa, vzal tým do batohu a dotáhl ho k vítězství, takhle by se dal přesně vystihnout výkon opavského rozehrávače Jakuba Šiřiny. Šestadvacetiletý playmaker si dělal na palubovce, co chtěl. Rozhazoval balony a také přesně zakončoval.

Jeho individuální statistiky hovoří za vše. Dal pětadvacet bodů, sedmkrát pálil z perimetru, sedmkrát byl úspěšný, což se hned tak nevidí. Jakub Šiřina měl lví podíl na tom, že Opava v pátek Pardubice porazila a sérii o bronz vyrovnala. Člen reprezentačního výběru kouče Gindzburga věří, že jeho tým nakonec bronzovou medaili urve.

Opava porazila Pardubice a vynutila si třetí, rozhodující zápas. Jak jste ho vnímal?

Odehráli jsme dobré utkání, rozloučili jsme se s našimi diváky vítězstvím, navíc po dobrém výkonu. Teď se jedeme do Pardubic porvat o medaili.

Co bylo podle vás klíčové, že jste teprve podruhé v sezoně Pardubice porazili?

Extrémně se nám dařila střelba z dálky. Hráli jsme dobře v obraně, dobře jsme ji měnili, dařilo se nám eliminovat Sanderse, hlavně pak ve druhém poločase. Důležitým faktorem byl také vyhraný doskok.

Během utkání jste nasadili ke dvěma neúspěšným trhákům, vyšel vám až ten třetí. Neměli jste obavy z toho, že se bude opakovat úterý? Taky jste vedli a nakonec vítězství ve čtvrté čtvrtině ztratili…

Nechtěli jsme si to připouštět. Pardubicím jsme ke stažení náskoku pomohli vlastními chybami. Udělali jsme blbou ztrátu, nesmyslně vystřelili. Pomohlo nám i domácí prostředí, Pardubice nejsou zvyklé hrát v tak hektické atmosféře.

Co bude rozhodovat v úterý?

Bojovnost a doskoky. Musíme hrát po celý zápas jako nyní doma. Bude to, kdo z koho. Věřím, že za námi přijedou i fanoušci a pomohou nám.

Bude se hrát v jiné hale. Velká ČEZ aréna bude vyměněna za malou Duklu…

V ČEZ aréně se nám nehrálo dobře, je velká, měli jsme problém s orientací, na čemž se podepsala naše tragická střelba. Na druhou stranu, kdybychom se nestěhovali do menší haly, mohlo by nás přijet povzbudit více diváků, určitě by do Pardubic dorazily dva autobusy.

Pojďme k vašemu výkonu, dát sedm trojek ze sedmi pokusů, to se hned tak nevidí…

Usměje se. Taky jsem to ještě nezažil. Všechno mi sedlo, na co jsem sáhl, to mi vyšlo. Když jsem měl v poločase bilanci trojek 4/4, začal jsem si více věřit a více dovolovat. Musím ale vyzdvihnout výkon celého týmu.

Vnímal jste moment ve čtvrté čtvrtině, kdy se Pardubice dotáhly na bod a vy jste dal další trojku, která definitivně zlomila jejich odpor? Dá se říci, že byla nejdůležitější ze všech sedmi…

Něco si vybavuji, byl jsem v laufu, abych pravdu řekl, skóre jsem nějak nesledoval.

Říkáte, že jste se v posledním utkání sezony chtěli s fanoušky dobře rozloučit. Byla to i rozlučka Jakuba Šiřiny s Opavou?

Nechci spekulovat, sám nevím, co bude. Víc vám k tomu říci nemohu, protože sám nevím.

Společně s Martinem Gniadkem jste byli povoláni do přípravného kempu reprezentace. Vzhledem k délce sezony si tak příliš neodpočnete…

Bohužel, člověk nemůže mít všechno. Je tam nějakých deset dní volna, v něm se vyrazíme někde zregenerovat.