„Máme obrovskou chuť udělat dobrý výsledek," říká odhodlaně opavský trenér Petr Czudek. „Cíl k němu vede přes vítězství nad Ústím nad Labem," konstatuje úspěšný kouč.

Severočeši stejně jako Slezané v letošní sezoně válí, produkují dobrý basketbal, dvakrát dokonce porazili i Opavu. „Ústí hraje velice dobře. Hru má postavenou na amerických hráčích, kteří jsou individuálně silní," poznamenal Petr Czudek. „Ústí dokázalo porazit silné Pardubice," zvedá prst opavský stratég.

Jak Opava, tak Ústí řeší problémy se sestavou. Sluneta se musí obejít bez Američana Ausita Emersona, který v lednu tým opustil.

„Navíc v posledním zápase se nám zranili dva hráči a není vůbec jisté, že oba ve čtvrtek nastoupí. Náš výkon bude případnou absencí ovlivněn, nicméně očekávám vyrovnané utkání. Větší prostor dostanou hráči z lavičky a je jen na nich, jestli této šance využijí," uvedl na webu šéf severočeské lavičky Martin Stavěl.

Ovšem zdravotní problémy má i Opava, trenér nebude moci počítat s dlouhodobě zraněným Radimem Klečkou a nově s Jiřím Dihlem. „Bojujeme se zraněními, uvidíme ve čtvrtek, z hráčů ale sálá hlad po úspěchu," podotkl Petr Czudek.

Na otázku, zda bude hrát v širší rotaci, jasně odpověděl: „Ústí chci porazit. Rozhodně do tohoto utkání nepůjdeme s tím, aby si všichni zahráli."

V případě vítězství by na Opavu čekaly další dva duely ve dvou dnech. „Sezona je v plném proudu, každý zápas vám bere sílu, my se ale šetřit nehodláme. Sezona se skládá z poháru a Mattonky, my chceme být úspěšní na obou frontách," zdůraznil Petr Czudek.

Opavská výprava si rezervovala na jihu Čech i ubytování až do soboty.

Basketbalový pohár České pošty FINAL 8 Letošní závěrečná fáze basketbalového poháru České pošty se odehraje na jihu Čech. Hrát se bude od šestého do osmého února v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích.

6. února, čtvrtfinále: Ústí Nad Labem - BK Opava (16.00, JH), Jindřichův Hradec - Nymburk (19.00, JH), Prostějov - Valašské Meziříčí (15.00, ČB), Děčín - Pardubice (18.00, ČB)
7. února, semifinále: vítěz ČB1 - vítěz ČB2 (17.00, JH), vítěz JH1 - vítěz JH2 (18.00, ČB)
8. února, utkání o 3. místo: poražený SF1 - poražený SF2 (15.00, JH), finále: vítěz SF1 - vítěz SF2 (18.00, JH)

Jiří Dihel možná na operaci

Jiří Dihel (v tmavém drese)

Jiří Dihel na pohár nepojede. Sedmadvacetiletý pivot má utržený přední křížový vaz v levém koleni a s největší pravděpodobností ho čeká operace. „Byl jsem na magnetické rezonanci, která ukázala, že mám přetržený křižák. V pondělí se jdu domluvit k lékaři na dalším postupu," řekl Jiří Dihel.

Zranění si přivodil v domácím duelu s Děčínem. „Zhruba po dvou minutách hry jsem si koleno poškodil. Nenateklo mi, normálně jsem hrál ještě v Jindřichově Hradci a Nymburku," pokračoval odchovanec opavského basketbalu.

Vypadá to, že operace bude nevyhnutelná. „Znám kluky, co bez křižáků hrají, ale operace by byla asi nejlepším řešením, nicméně chytřejší budu až po konzultaci s lékařem," dodal Jiří Dihel.

Petr Dokoupil: Recept na Ústí nám ukázala Ostrava

BK Opava – BK JIP Pardubice 94:86Jak na Ústí? Cestu opavským basketbalistům ukázala Ostrava, podařilo se jí vymazat Mitchella a Severočeši byli rázem bezzubí. Opavský tým by se rád svým rivalem inspiroval. Případné čtvrteční vítězství v Jindřichově Hradci by Slezany nasměrovalo do semifinále. Více o blížícím se pohárovém svátku s šestadvacetiletým křídelníkem BK Opava Petrem Dokoupilem.

Petře, blíží se pohárový svátek na jihu Čech. Opavská kabina je známá tím, že vypisuje speciální odměny za vítězství. Jak je tomu nyní?

Abych pravdu řekl, ještě nikdo nic nevypsal. Vždy se jedná o spontánní akci, třeba při úvodním pokřiku.

Vy osobně se třeba k ničemu neodhodláte?

Jako teď přes noviny? Proč ne. V případě, že skončíme do třetího místa, dám do kabiny basu plzeňského piva.

Pojďme k vašemu čtvrtfinálovému soupeři. Sice jste s Ústím v sezoně dvakrát prohráli, i tak je to ale hratelný soupeř…

Na to, že jsme šli do osudí z druhého koše, jsme vyfasovali dobrého soupeře. Trápí nás sice zdravotní problémy, ale máme na to, abychom šli do semifinále, v něm bychom narazili na Nymburk, ten asi k poražení moc není, ale být třetí v republice taky není špatné. (úsměv)

Ústí je hratelné, ale vy jste s ním dvakrát prohráli…

To je pravda. Byly to ale těsně prohry. Musíme ubránit Mitchella, přes něj vede cesta k úspěchu. Recept jak na to, nám ukázala Ostrava. Nasadila na něj Číže, který ho úplně vygumoval, a ostatní najednou nevěděli, co hrát. Tři čtvrtiny pomalu nevystřelil na koš. Poté,co skončil Emerson, je Mitchell x-faktor Ústí.

Některé kluby, a to hlavně ty fotbalové, nekladou na domácí pohár až takový důraz…

Náš případ to není. Úspěch v poháru bereme jako jeden z hlavních cílů sezony. Být třetí v republice je velká výzva.

Čtvrtfinále se hraje v Jindřichově Hradci, tahle hala vám ale vůbec nesedí…

(usměje se) Asi tam mají koše hodně vysoko. Poslední zápas s Jindřicháčem jsme podělali v koncovce, teď to bude jiné i v tom, že nehrajeme s domácími, bude to utkání na neutrální půdě.

Vzhledem k času (hraje se v 16 hodin) asi i bez diváků…¨

To je pravda. Hrát v komorní atmosféře není zrovna ideální, ale co se dá dělat. Když přijdou čtyři stovky, bude to super.

Oproti minulému týdnu jste změnili i hotel…

Člověk musí něco udělat. Ale myslím si, že ubytování nyní řešil svaz. To je teď jedno, věřím, že uhrajeme dobrý výsledek.