„Bude to jiné utkání než pohárové," míní opavský pivot Jakub Blažek. Opavští v sobotu vyřídili Svitavy, Prostějov měl volno. „Jako až tak velký hendikep bych to neviděl. Nemáme to tak pořád," pokračuje zkušený pivot.

Pokud chce Opava pomýšlet na úspěch, musí podat dobrý výkon, bez sebemenších výkyvů, protože tohle dokáže Slezák a spol. trestat.

„Jedeme do Prostějova podruhé v krátkém čase. Soupeř o víkendu nehrál, měl větší čas na regeneraci," řekl trenér Petr Czudek a dodal: „Musíme se vyvarovat triviálních chyb, pohlídat si doskok a podat nadstandardní výkon."

Slezané se na rozdíl od čtvrtečního poháru budou moci v pondělí opřít o rozehrávače Jakuba Šiřinu. Utkání začíná v 18 hodin a v přímém přenosu ho vysílá Česká televize.

Dokoupil: Trenér zvýšil hlas a to nás nakoplo

Petr Dokoupil

Opava vyhrála ve Svitavách. Až tak idylický zápas to ale nebyl. První poločas úplně Slezanům podle představ nevyšel. Změna přišla až po přestávce. Jedním z hostujících tahounů byl sedmadvacetiletý křídelník Petr Dokoupil, dal patnáct bodů, třikrát se trefil z perimetru.

„Konečně mi po dlouhé době zápas vyšel," usmál se rodák z Hané. Dnes se jeho tým představí v Prostějově, na palubovce, kde „Doky" započal svou basketbalovou kariéru. „Pokud navážeme na čtvrteční výkon z poháru, máme šanci," je si jistý Petr Dokoupil.

Ve Svitavách jste začali dobře, ovšem nakonec jste šli do kabin za nerozhodného stavu…

Vstup do utkání jsme měli výborný. Bohužel došlo u nás k uspokojení, přizpůsobili jsme se hře Svitav. Navíc jsme si řekli, že nesmíme dát prostor Abercrombiemu. Jenomže opak byl pravdou, dělal si, co chtěl, pustili jsme ho do hry a on nám dal za poločas snad sedmnáct bodů.

Trenér Petr Czudek řekl po zápase, že musel v poločasové přestávce zvýšit hlas…

Je pravdou, že v poločasové přestávce bylo v kabině živěji. My to ale občas potřebujeme. Čouda zvýšil hlas a to nás nakoplo. Ve druhém poločase jsme domácí nepustili do hry. Hráli jsme rychlejší basket, ve větší rotaci a to dělalo Svitavám problémy.

Abercrombie ve druhém poločase působil místy znechuceným dojmem…

Střídali se na něm Martin Gniadek s Radimem Kramným. Začali jsme ho zdvojovat a zahušťovat prostor, docela jsme ho otrávili, snad pětkrát mu rozhodčí pískli kroky a to ho úplně znechutilo.

Vám osobně se taky dařilo, patnáct bodů, z toho třikrát jste trefil i z dálky…

Nebylo to špatné. Konečně mi to tam začalo padat.

Proč vám to v předchozích zápasech nešlo?

Tak už to chodí, člověk není stroj. Soupeři se na mě připravují, prostor a čas k zakončení mám minimální. Teď mi tam spadly těžké střely, musím to potvrdit v Prostějově.

V Prostějově jste hráli ve čtvrtek, teď tam hrajete znovu…

Myslím si, že pokud navážeme na čtvrteční výkon, máme šanci uspět. Hráli jsme tvrdě, dobře stavěli clony. Soupeř bude podle mě na nás lépe připravený, ale na druhou stranu to my taky.

Myslíte si, že bude hrát roli i to, že Prostějov měl o víkendu volno?

Je náročné hrát ob den, ale náš trenér sám basket hrával. Ví, co potřebujeme, i proto jsme dostali v neděli volno.

Takže odpočíváte?

Jsem doma v Prostějově, půjdeme s přítelkyní na procházku a pak třeba do kina.

Hraje se na vaší domovské palubovce, takže soukromý fanklub bude?

Bude, byl už i na poháru. Rodina seděla vedle opavského kotle, dorazili i kamarádi. Ale vzájemné zápasy s Prostějovem už nějak speciálně neprožívám.

Co říkáte, že v Prostějově lidé na basket nechodí?

Už to tak je. Mají to blbé. To v Opavě máme atmosféru, kterou nám mohou závidět.