Podle trenéra opavského výběru Petra Czudka jeho svěřenci momentálně nejsou v úplně ideálním rozpoložení.

„Musíme být absolutně koncentrovaní. Jde o vyřazovací část a klopýtnutí znamená konec. Chceme navázat na vynikající výsledek z loňska, kdy jsme se dokázali probojovat mezi nejlepší čtyřku. Respekt k soupeři je na místě. Naposledy se dostali do finále a nakonec skončili druzí," popisoval už zmíněný Petr Czudek.

Hanáci mimochodem mají se závěrečnou fází této akce bohaté zkušenosti. Za posledních deset let se pokaždé dostali do Final four. V tomto období získali pět druhých, dvě třetí a tři čtvrtá místa. Vzhledem k tomu, že kvůli velkému vytížení se letos účasti v tuzemském poháru vzdal Nymburk, ostatním týmům se otvírá šance na titul.

„Doufám, že prostějovské zkušenosti nebudou hrát až takovou roli a my se ocitneme mezi nejlepší čtyřkou," konstatoval kormidelník BK Opava.

Doma jsou silní

Celek ze slezské metropole se momentálně nepotkává s dobrou formou. Ukázalo se to při posledních dvou prohrách v Pardubicích a pak i doma proti Děčínu. Na vině je dost možná určitá ztráta sebedůvěry.

„Trošku se nám teď nedaří. Nejde nám střelba. Neproměňujeme pozice, odkud jsme se předtím trefovali. Naše hra je taková alibistická. Málo chodíme do koše. Musíme získat zpět ztracenou sebedůvěru a chuť. Bezesporu nám hodně může pomoci vítězství," poznamenal Petr Czudek a jedním dechem ještě dodal: „V duelu s Děčínem se projevilo, že nejsme v optimální formě. Jejich hru navíc řídil skvělý Tucker, což byl pro nás těžký oříšek."

Prostějovská hala budí respekt. Místní tým si z ní dokázal vybudovat nedobytnou tvrz. Na její palubovce v této sezoně mimochodem padl i Nymburk. Soupeři sem nejezdí vůbec rádi: „Prostějov si doma věří, je ve své hale zvyklý a nemusí cestovat. Nebude to nic jednoduchého."

Prostějov má zkušený tým

Aby toho nebylo málo, tak Opava se na cestu na Hanou vydá v rychlém sledu hned dvakrát. Už v pondělí se se stejným soupeřem střetne v rámci ligové soutěže. Na soupisce má řadu skutečně ostřílených borců.

„Prostějov má k dispozici velmi zkušený tým. Už v předchozím zápase nás potrápil Tomanec. Nečas vynikajícím způsobem diriguje obranu. Na rozehrávce se dobře rozehrál Marko a opomenout nesmím ani Dylana Talleyho," vyjmenovával největší prostějovské opory.

Opavští basketbalisté si během nadcházejících dnů moc neodpočinou. Po dnešním poháru se totiž v sobotu představí na palubovce Svitav. Petra Czudka jsme se zeptali, zda přemýšlí i nad tímto utkáním anebo má nyní v hlavě pouze souboj s Prostějovem:

„Trošku jsem se na to zaměřoval, když jsem si rozvrhoval náš týdenní rytmus. Mezi zápasy nebude moc času. Chce to dobře zregenerovat a držet se své hry." Kouč opavského výběru na závěr ohlásil, že může využít kompletně všechny hráče. Na marodce se momentálně nikdo nezdržuje.