Slezané se s Hanáky střetli už dvakrát během přípravy, vždy zvítězila Opava. „Ano, vyhráli jsme. Ale je třeba brát v potaz, že tehdy soupeři chyběl Pavel Slezák," zvedl prst trenér BK Opava. „V současné době už hrají basketbal, na který jsme u nich byli zvyklí. Mají zkušený tým, který je silný hlavně doma," upozornil Petr Czudek.

Orly zdobí dobrá střelba z dálky. V žebříčku této disciplíny jim z celé soutěže patří druhá příčka, lepší je pouze Nymburk. Hanáci mají úspěšnost trojek 39,6 procent, pro srovnání Opava je sedmá a pyšní se úspěšností 32,4 procent. „Pokud chceme vyhrát, musíme zastavit útočný příval soupeře z perimetru, tedy Marka, Slezáka, Dokoupila a Palyzu," podotkl Petr Czudek.

Prostějovský trenér Zbyněk Choleva točí úzkou rotaci hráčů. „Sází na zkušenost. Ono se to i nabízí, když hrajeme jednou týdně," doplňuje šéf opavské lavičky.

Opavští jedou do Prostějova v kompletní sestavě, připraven bude i Václav Bujnoch, kterého trápily problémy s poraněným palcem. „Pokud se nic nestane, budeme točit jedenáct hráčů. Chceme hrát rychle a střílet nejenom z dálky," uzavřel Petr Czudek.

Utkání má začátek v 17 hodin, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.