V neděli narazí aktuálně třetí tým tabulky na soupeře z kategorie nevyzpytatelných – Svitavy. Na palubovce Turů nečeká na Slezany žádná procházka růžovým sadem. Domácí se rvou o play-off a otázkou je také, zda na výběr trenér Petra Czudka nedolehne pohárová únava, která v týdnu semlela jak Pardubice, tak Prostějov.

„Svitavy se po odchodu Kylese semkly, dokázaly porazit Děčín a USK Praha. Naposledy sice nestačily na Jindřichův Hradec, ale to není směrodatné. Rvou se o play-off, doma budou chtít vyhrát," řekl úvodem k nedělnímu soupeři Opavy trenér Petr Czudek.

Opava ve středu pohladila svým výkonem proti prostějovským Orlům na duši nejednoho fanouška. „V kabině je cítit pohoda, tohle vítězství nás určitě povzbudilo, ale každé utkání je jiné. Před zápasem v Jindřichově Hradci jsme byli také v pohodě, domácí naopak měli sérii deseti porážek  v řadě, a my na ně nestačili," upozorňuje opavský stratég.

„Musíme podat koncentrovaný a zodpovědný výkon, tak jako proti Prostějovu," dodává jedním dechem.

Ve středu se na necelých pět minut objevila na palubovce staronová tvář opavského týmu Viktor Cvek. „Viktor si v tréninku osvojuje některé naše věci pro obranu a útok. Jeho minutáž bude určitě narůstat," podotkl Petr Czudek. Větší porci minut by mohl zvládnout i ještě ne zcela zdravý Jakub Blažek, jehož stav zraněného kolena se zlepšuje.

Otázkou je, zda ve Svitavách nedolehne na Opavské pohárová únava, tak jako na Pardubice a Prostějov. „Na rozdíl od Pardubic a Prostějova ji zvládáme, doufám jen, že u nás nejde jen o to, že inkubační doba únavy je delší. Snažíme se regenerovat, navíc když se vyhrává, snáší se všechno lépe," podotkl Petr Czudek a dodal: „Vzhledem k poháru jsme upravili i skladbu tréninku, příští týden bychom už ale měli naskočit na normální režim."

Nedělní duel ve Svitavách začíná v 17 hodin.