„Dva týdny jsme se poctivě připravovali, to ale neznamená, že je to lék na všechno. Bohužel stále nám to nejde," povzdechl si po prohraném utkání kapitán týmu Ladislav Sokolovský.

Opava začala ztrácet už v prvním poločase, soupeře nechávala lehce zakončovat. „Zápas jsme začali tak, jak bychom měli dobrou sérii. Rozdíl v nasazení v obou poločasech byl patrný. Škoda, že nedokážeme začít utkání tak, jak druhý poločas," kroutil hlavou sedmatřicetiletý basketbalista.

Slezané si očividně nevěří, hráči místo střelby z volné pozice raději volí nahrávku. Musíme se s tím poprat sami. Děláme chyby, které tady nebyly loni vidět, když se hrálo v pohodě. Basket je hodně o hlavě, bohužel my momentálně nemáme hlavu správně naladěnou," hledá Ladislav Sokolovský příčiny momentální krize.

Slezané neměli ani štěstí, několikrát se stalo, že balon se z obroučky vytočil ven. „Štěstí mělo asi nějaký důvod k tomu, že nás opustilo. Možná si ho ani nezasloužíme," zamýšlí se autor osmi opavských bodů.

„Padla na nás deka, z toho pramení naše chyby. Zaplať pánbůh, že to přišlo nyní a ne v play- off. My se z toho můžeme jenom zvednout," podotýká Sokolovský. „Je zapotřebí makat, více si věřit a zlepšit obranu. Ústí dostalo až příliš volných střel," pokračuje basketbalová ikona.

Ladislav Sokolovský má zkušeností, a to i těch mezinárodních, na rozdávání. Od něj se také očekává, že povadlý prapor pozvedne. „To je pravda. Snažím se klukům poradit, ale když je toho moc, tak je to kontraproduktivní. Raději bych týmu pomohl na hřišti," zdůrazňuje bývalý reprezentant.

Kapitán Opavy o kvalitě týmu nepochybuje. „ Dobré na tom je, že se ze stávající situací můžeme poprat jen my sami, ovlivnit ji. Tým máme dobrý, jsem si tím na sto procent jistý. Kluci jsou týmoví, basket taky umí, věřím, že se to co nejdříve zlomí," říká Ladislav Sokolovský.

V sobotu čeká na Opavské další utkání, od 17.30 hrají na Folimance s domácím USK. „Bude to hodně o bojovnosti, ale to je každé utkání. Potřebujeme zlepšit doskoky a odstranit chyby. Když se nám to podaří, začneme znovu vyhrávat. Věřím, že už to bude teď v Praze," uzavřel kapitán BK Opava.

Zápas můžete sledovat na www.tvcom.cz.