Opavě se v Pandím doupěti v poslední době příliš nedaří. Naposledy tam Slezané padli v prodloužení.

„Je pravdou, že naše poslední zápasy v Ústí nám výsledkově nevyšly. Letos jsme u nich prohráli v prodloužení, loni dvakrát těsným rozdílem. Nastal čas konečně historii změnit a vyhrát," řekl úvodem hrající asistent Petra Czudka Ladislav Sokolovský.

O Vánočních svátcích měla basketbalová Kooperativa NBL volno, týmy tak vypadly ze zápasového rytmu. „Zápasy okolo třicátého prosince jsou zrádné. Trenéři dávají hráčům pět, šest dní volna. Otázkou je, jak se kdo s touto pauzou vypořádá. Věřím, že nám se to podaří a v Ústí vyhrajeme," podotýká sedmatřicetiletý basketbalista.

Pandy těží z dobré hry pod košem. „Návod k úspěchu můžeme hledat v domácím střetnutí, ve kterém jsme Ústí porazili. Sice nebyli úplně v pohodě, ale moc jsme jim toho nedovolili. Pokud chceme uspět, musíme ucpat prostor pod košem a nenechat je z těchto míst zakončovat," hledá cestu k vítězství nejzkušenější hráč Opavy, který ale ještě stále nebude na palubovce k dispozici.

Jednou z největších postav Slunety je americký rozehrávač Hernst Laroche. „Když dá hodně bodů, má i asistence, tak Ústí většinou vítězí. Je výborně sehraný s pivoty, kteří z jeho hry těží. Hlavně pak Vette," uzavírá Ladislav Sokolovský.

Utkání v Ústí začíná v úterý v 18 hodin, sledovat jej můžete na www.tvcom.cz.