Po vyrovnané první čtvrtině zahrála Opava výborně druhou desetiminutovku, ve které šli až do patnáctibodového trháku. „Opřeli jsme o druhou čtvrtinu, ve které jsme si vypracovali slušný náskok," řekl trenér Opavy Petr Czudek.

Jeden z klíčových momentů utkání přišel už v první čtvrtině, kdy s bolestivou grimasou opustil palubovku pivot Boris Meno. „Boris se sice do utkání vrátil, ale zranění ho limitovalo. Nechtěli jsme riskovat, proto do druhého poločasu nenastoupil, uvidíme, co ukáže vyšetření. Vypadá to na natažený sval," řekl asistent Kena Scalabroniho Michal Šobl.

Pražané ani bez své hvězdy Mena nepřestali bojovat, opět je držel Stanislav Votroubek, autor devatenácti bodů. „Standa má fazonu, trefí se snad i z šatny," kroutil hlavou Petr Czudek. „Když se ho soustředíme bránit, narušuje to koncept naší hry," dodal opavský křídelník Ladislav Sokolovský.

Pražané kousali, v samotném závěru se přiblížili na rozdíl tří bodů. „Ve druhém poločase jsme chtěli co nejvíce ukrajovat z opavského náskoku, to se nám dařilo. Bohužel v klíčovém okamžiku jsme u domácí lavičky ztratili míč a Opava nás za to potrestala," řekl kouč USK Praha Kenneth Scalabroni. „Soupeř se dotáhl na tři body. Závěr jsme ale zkušeně zvládli. Zodpovědnost vzal na sebe Ladislav Sokolovský, který své dvě šestky proměnil," podotkl domácí trenér.

Zkušené křídlo si sérii užívá. „Nestalo se mi, abych na utkání myslel celý den, celou noc. Prožívám to více než v Nymburku, protože tam bylo vždy jasné, že vyhrajeme," pousmál se Ladislav Sokolovský.

Série se vrací v sobotu do Prahy, kde se rozhodne. „Chce postoupit a přivést tady Nymburk," zdůraznil Petr Czudek, který pochválil výkon celého týmu a speciálně vyzdvihl Američana Martina i za práci v obraně. „USK poznalo dnes naší sílu. Svou kůži neprodáme lacino, budou to mít s námi ještě těžké," vzkázal do hlavního města Sokolovský.

BK Opava – USK Praha 92:85 (25:25, 53:38, 70:58)
Body: Martin 26, Blažek 18, Sokolovský 17, Kramný 14, Šiřina 6, Dokoupil 5, Miklóišik 4, Klečka 2  – Slavík 20, Votroubek 19, Mareš 15, Vocetka, Meno 8, Cvek 7, Feštr, Šotnar 4. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Kapl. Fauly: 22:21. TH: 20/23:17/24. Trojky: 6:12. Doskoky: 38:30. 5 chyb: 36. Kramný, 40. Sokolovský. Diváci: 916. Nejlepší hráč: Phil Martin. Stav série: 1:1

Druhá dvojice: Chomutov – Levice 89:87, stav série: 1:1