Svěřenci trenéra Petra Czudka vstoupili do zápasu výborně. V první čtvrtině se ujali vedení 22:10. V té druhé svůj náskok ještě podstatně zvýraznili. Levicím se nedařilo téměř vůbec nic, Opavané se dostávali k otevřeným střelám a větrali síť soupeřova koše.

Druhou půli začal hbitý Dragoun, který protihráči uzmul míč a pohodlně skóroval. O několik vteřin později zpoza perimetru vypálil přesně nakonec s dvaceti body nejlepší střelec zápasu Jakub Šiřina a o vítězi nemohlo být pochyb.

Utkání chvílemi připomínalo exhibiční klání. Basketbalisté Opavy si před vlastními diváky zkoušeli balon posílat z jedné, k vidění byly i smeče a zápas se musel líbit. Stobodovou hranici však nakonec Opavané jen těsně nepřekonali.

„Chtěli jsme stovku, bohužel to nevyšlo. Nechtěl jsem kvůli tomu brát time, aby to nevypadalo, že chceme nějak zesměšnit soupeře. Kluci to nezahráli tak, jak měli, ale o tu stovku podle mého dneska nešlo," mínil Petr Czudek a vzápětí připojil krátké zápasové resumé: „Vítězství je vždycky cenné. Levice jsou tým, který se teprve skládá a má výborné individuality. Ještě potřebují, aby jim to sedlo v obraně i útoku.

Příští týden tam jedeme na turnaj a zápas bude určitě jiný. Doma budou silnější. Mně osobně se to moc líbilo, i když jsme se v obraně dopustili několika chybiček a pár zbytečných věcí v útoku. Kdyby to tak šlo dál a my bychom byli zdraví, byl bych jenom rád."

Opavský kormidelník sám nepředpokládal, že by jeho mužstvo uspělo takovým způsobem. „Abych se přiznal, nečekal jsem, že rozdíl bude takový, jelikož Levice tu energii do toho dali. Náš tým je ovšem sehraný, navíc k němu přibyl další kreativní hráč Radovan Kouřil, tak v tom útoku jsme nebezpeční. Pokud v obraně odstraníme některé věci, budu spokojený," poznamenal kouč domácích.

Zaujaly i některé individuální výkony. Kromě už zmiňovaného Jakuba Šiřiny to byl například třináctibodový Václav Bujnoch: „Venca zahrál dobře, ale pořád má větší potenciál, než jsou výkony, které předvádí. Důležité u něj je, aby byl zdravý a koleno to vydrželo. Nikoho bych nevyzdvihoval. Všichni podali lehký nadprůměrný výkon."

BK Opava – BK Patrioti Levice 97:59 (22:10, 50:20, 73:41)
Body: Šiřina 20, Gniadek 14, Bujnoch 13, Dragoun 10, Cvek, Jurečka a Blažek 9, Zbránek 7, Vlček 4, Kouřil 2 – Nofflet 13, Djurič 12, Djokič 11, Keely 9, Josipovič 7, Summers 3, Klar a Marchyn 2. TH: 10/13:12/15. Trojky: 13/33:3/9. Doskoky: 23:28