Opavanům se podařilo vstoupit do utkání a po chvíli už vedli o několik bodů. „To bylo pro nás rozhodující, protože náskok pěti šesti bodů jsme si udržovali celé utkání a hráli jsme v klidu,“ říká k úvodnímu dějství trenér opavských basketbalistů David Klapetek. Po první čtvrtině tak na ukazateli svítil stav 22:27 a v polovině utkání 36:42.

Po změně stran se scénář hry nijak nezměnil a pod košem Žiliny se postupně prosadili všichni žluto–modří hráči na hřišti, včetně nejčerstvější posily Petra Dokoupila. „Petr dorazil k odjezdu na poslední chvíli a odehrál asi patnáct minut, když zastoupil vyfaulovaného Šiřinu. I tak stihl dát tři body. Zatím se v týmu rozkoukává, ale je znatelné, že se s ním velmi brzy sžije,“ vyjádřil se na adresu čerstvé posily v opavském dresu Klapetek.

Ten byl s utkáním, které nakonec skončilo opavským vítězstvím 76:73, spokojený. „Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, po pěti dobře načatých zápasech, které jsme ale nedokázali dotáhnout do konce, je to pro nás vzpruha a doufám, že na utkání navážeme dalšími vítězstvími,“ řekl po skončení utkání lodivod David Klapetek.

SK Žilina - BK Opava 73:76 (22:27, 36:48, 52:57)
Nejlepší střelci Opavy: Klečka 20, Šiřina 17, Brliť 7, Galata, Kupčík, Strnisko, Vaňák 5
Opava: Klečka, Šiřina, Galata, Kupčík, Brliť, Strnisko, Dokoupil, Vlček, Kvapil, Mičunek

Setkání basketbalistů s fanoušky
V úterý 13. září 2011 se bude v restauraci Oliver ve víceúčelové hale v Opavě konat setkání vedení klubu s fanoušky. Beseda bude po ukončení utkání, které začíná v 18 hodin.