„Na všech školách probíhají tréninky třikrát týdně po vyučování místo družiny," řekl jeden z organizátorů tohoto projektu, David Klapetek. „Každého tréninku se účastní jak tělocvikář z dané školy, tak trenér a hráč našeho áčka," doplňuje bývalý basketbalový reprezentant a nyní šéftrenér mládeže BK Opava.

Přípravky jsou bezplatné, navíc děti dostanou míče a dresy. „Tento projekt už běží třetím rokem. Loni jsme se zapojili navíc do akce Basketbal do škol, který pořádá Česká basketbalová federace s Asociací školních sportovních klubů," pokračuje David Klapetek.

Pro 1. až 3. a 4. až 5. třídu jsou vypsány dovednostní soutěže. Hodnocení jsou jak jednotlivci, tak samotné školy. Loni obsadila ZŠ Otická v květnu první a v celkovém zúčtování třetí místo. „Právě naše jedenáctka, která je aktuálním mistrem republiky, vzešla z tohoto projektu," uzavřel trenér.

Případní zájemci o basketbal se mohou hlásit přímo u šéftrenéra Davida Klapetka, a to na telefonu 603 877 853, nebo na e-mailu david.klapetek@atlas.cz.