Opavští ve Svitavách začali slibně, v prvním poločase vedli, po přestávce ale ovládli hru Tuři. „V prvním poločase jsme nehráli špatně. Svitavy mají ale skvělý nástup do druhého poločasu. Ten jsme nezachytili a to rozhodlo. Podařilo se nám přiblížit na šest bodů, více nám nedovolili,“ hledal příčiny porážky Filip Zbránek.

Trenér Petr Czudek přitom své svěřence upozorňoval na sílu soupeře.

„Svitavy jsou doma silné, což prokázaly i proti Děčínu. Nebyli jsme kompletní, to také sehrálo svou roli. Ve čtvrté čtvrtině nám došly síly,“ poznamenal opavský křídelník a dodal: „Citelně nám v obraně chyběl Martin Gniadek. Chvíli jsem hrál na pětce i já a Rosťa Dragoun na čtyřce, abychom to rozběhali, bohužel s Jelínkem a Roseborem neměl kdo skákat.

Radim Klečka má v poslední době také formu a nemohl hrát, zcela v pořádku nebyl ani Jakub Šiřina, a to se muselo zákonitě někde projevit.“

Už ve středu čeká Opavu další soupeř, a to pražský USK. Slezané jdou do tohoto duelu v roli favorita. „Bude to utkání po svátcích, musíme si dobře nastavit hlavy. Hrajeme doma, před našimi fanoušky, věřím, že vyhrajeme a splníme roli favorita,“ uzavřel Filip Zbránek.