Začátek sezony Opavě vyšel na jedničku, jak ho vnímáte?

Vstup máme famózní, jen ať nám dlouho vydrží naše forma. Kuba Šiřina se dobře rozehrál na Evropě a od toho se odvíjí výkony celého našeho týmu. Když je ústřední rozehrávač v pohodě, tak většinou obdobně je na tom celé mužstvo.

Čekali jste, že vám to tak půjde?

Osobně to před sezonou nikdy moc neřeším, to až v průběhu ročníku. Na druhé straně jsem nepočítal s tím, že se nám bude takto dařit.

Ve druhém kole jste měli doma Svitavy. Moc dobře jste nehráli, nakonec se vám podařilo ve druhém poločase odpor soupeře zlomit. Byl to impulz k dalším dobrým výsledkům?

Věděli jsme, že Svitavy mají dobrý tým. Je to o tom, jak se jim v daný den bude dařit. Stejně důležité bylo utkání v Ostravě s Novou hutí, kde jsme se také nemohli v prvním poločase bodově trhnout. Řekli jsme si, že musíme hrát rychlý basket celých čtyřicet minut, z toho pak těžíme. Točíme víc hráčů než naši soupeři.

První porážka přišla v Nymburku. Asi jste sami nečekali, že utkání skončí tak vysokým rozdílem.

Nymburk hraje jinak, je v pohodě. Když jsme se bavili s kluky z Nymburka, tak novým trenérem jsou nadšení. Vychází jim vstříc, je to o něčem jiném než za Ginzburga. Hlavně hrají jiný basketbal než loni, dokážou si vyhovět, není to tak individualistické.

Nyní máte před sebou dva domácí duely. Nejdříve s Olomouckem a pak s Pardubicemi, ty přijedou už i s Jiřím Welschem.

Pardubice mají podle mě teď nejstarší tým v soutěži. Welsch, Nečas, Pandula jsou hráči s velkými zkušenostmi, nový tým Olomoucko je postavený na hře Křemena se Sehnalem. Musíme jít zápas od zápasu, doma vyhrávat a hrát tak jako doposud.